PAŠALPOS
Bus sunkiau gauti paramą
Nauji įstatymai tampa vis griežtesni pašalpų gavėjams, o valdininkai turės daugiau galių spręsti, kam suteikti paramą, o kam - ne.
Balandžio 1-ąją įsigalios Piniginės socialinės paramos įstatymas. Siekiantys piniginės paramos žmonės Socialinės paramos centre turės deklaruoti savo turtą. Nuo šiandien centro ir jo filialo laukiamuosiuose bus išdėliota penkių lapų prašymo forma. Gyventojai gali ateiti ir susipažinti su šiais dokumentais - parsinešti namo ir „pasitreniruoti“, kaip juos užpildyti.
Socialinės paramos centro direktorė dienraščiui teigė, kad nesugebantys susigaudyti, kaip pildyti formą, bus konsultuojami centro specialistų. Deklaracijoje pateiktą informaciją dar tikrins socialiniai darbuotojai, - centras pasirašys sutartį su Registrų centru dėl naudojimosi nekilnojamojo turto duomenų baze. Viską patikrinę, socialiniai darbuotojai pagal specialią Vyriausybės patvirtintą metodiką testuos gyventojų turtą. Paprasčiau tariant, gyventojui nurodžius turint butą, bus tikrinama, ar iš tiesų jis yra jo nuosavybė. Bus patikrinama ir šio turto vertė. Planuojama tikrinti dar ir prašančiojo pajamas. Tik įvertinę, ar visa tai atitinka įstatymo reikalavimus, socialiniai darbuotojai nuspręs, skirti ar ne piniginę paramą.
Jei paaiškėtų, kad nekilnojamasis turtas didesnis nei numatyta normatyvuose, pajamos net nebus vertinamos, ir tokiu atveju prašantysis paramos tikriausiai negaus.
Per mėnesį socialines pašalpas Klaipėdoje gauna apie 1300 šeimų. Pernai pašalpoms buvo skirta 2 mln. 705 tūkst. 729 litai. Nors ir sunku prognozuoti, kiek žmonių paramos neteks, tačiau planuojama, kad lėšos piniginei paramai sieks 3 mln. litų.
Naujovė, kad remiantis šiuo įstatymu teisę į piniginę socialinę paramą įgyja Darbo biržoje registruoti šešis mėnesius bedarbiai, jei jie nebuvo perregistruoti ir pažeidę kitų reikalavimų. Pasak Klaipėdos socialinės paramos centro direktorės Dianos Stankaitienės, ši gyventojų kategorija gali sudaryti didžiąją paramos gavėjų dalį. Naujasis įstatymas taip pat aktualus ir vienišoms motinoms - pašalpos gali tikėtis tik tos motinos, kurios teisme ar kitu Civiliniame kodekse nustatytu būdu nustatys vaiko tėvą. Nauja ir tai, kad motinos, kurios augina vaikus iki 8 metų ir kurios tikisi piniginės paramos, dabar turės registruotis darbo biržoje. Įstatyme numatyta ir naujovė trečios grupės invalidams. Trečios grupės invalidai laikomi darbingais, todėl, norėdami gauti piniginę paramą, jie turės būti registruoti darbo biržoje. Visiems piniginės paramos prašytojams įstatymo keliamas reikalavimas - deklaruoti gyvenamąją vietą. Nedeklaravusiems jos nebus mokama kompensacija už komunalinius patarnavimus. Socialinė pašalpa gali būti skiriama, tačiau nebūtinai pinigine išmoka, o tam tikromis socialinėmis paslaugomis - pavyzdžiui, skiriamas nemokamas maitinimas labdaros valgykloje.
Naujausi komentarai