Danija nuteistus nusikaltėlius nori siųsti į naują kalėjimą Lietuvoje? | kl.lt

DANIJA NUTEISTUS NUSIKALTĖLIUS NORI SIŲSTI Į NAUJĄ KALĖJIMĄ LIETUVOJE?

Danijos spaudoje pasirodžius naujienai, kad Danija ruošiasi savo kalėjimo įstaigas statyti Lietuvoje, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius tikina, kad jokio oficialaus pasiūlymo Lietuva nėra gavusi.

Pasak jo, netgi Danijos teisingumo ministras nepatvirtino šios informacijos. Kita vertus, E. Jankevičius sako, kad neoficialioje aplinkoje Danijos politikai tokį norą jam yra išsakę.

„Tiesiai šviesiai galiu atsakyti: jokių derybų nevyksta. Danijos žiniasklaidoje iš tiesų yra pasirodęs toks straipsnis, bet Danijos teisingumo ministras nepatvirtino šitos informacijos. Matyt, tai irgi šį tą reiškia“, - Seime sakė E. Jankevičius.

„Tai tikrai yra senas klausimas. Dar 2017 metais buvo kelios delegacijos atvažiavusios į Lietuvą, kai aš dar nebuvau ministru, ir išreiškė tokį pageidavimą, kad galbūt toks kalėjimas galėtų atsirasti. Tuomet teisės ir teisėtvarkos komitetas, kuriam tuomet vadovavo Julius Sabatauskas, pasakė jiems: ne. Teisingumo ministerijos atstovai tokio sutikimo taip pat nedavė. Jokių oficialių susitikimų nebuvo“, - teigė teisingumo ministras.

Kita vertus, E. Jankevičius pripažino, kad neoficialioje aplinkoje Danijos ministras jam buvo užsiminęs apie tokią idėją, bet, pasak ministro, jis nesuteikė Danijos politikams jokių vilčių.

„Ministrų Tarybos metu jų ministras koridoriuje priėjęs prie manęs šnektelėjo, kad juos dar tai domintų, bet aš atsakiau, kad tikrai skeptiškai mūsų parlamentas žiūrėtų į šią situaciją (...) Jokio oficialaus pasiūlymo mes nesame gavę, todėl paneigiu šią informaciją“, - sakė E. Jankevičius.

Danijos spaudoje pasirodė naujienų, kad Danijos politikai derasi su lietuviais dėl naujo kalėjimo statybos Lietuvoje, kuriame bus kalinami Danijoje kalėti nuteisti nusikaltėliai. Straipsnyje rašoma, kad jeigu susitarimas bus pasiektas, naują kalėjimą ruošiamasi statyti „už Vilniaus ribų“.

GALERIJA

  • Elvinas Jankevičius
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

...

Kas jiems Lietuva, šiukšlynas?..

Domas

Po velnių, dar ko betrūko.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS