Dienos rūpestis
Dažnai keisti gydytoją kainuoja
Klaipėdos pirminio sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Jankauskienė paaiškino, kad nemokamai šeimos (anksčiau vadintą bendrosios praktikos) gydytoją pakeisti galima tik kartą per metus. Jei gyventojas keičia gydytoją antrą ar daugiau kartų per metus, reikia mokėti 10 litų.
Jei gydytojas kuo nors neįtiko pacientui, reikia rašyti prašymą. Prašymą galima gauti įstaigos registratūroje.
Jei norima pasirinkti gydytoją visai iš kitos įstaigos, reikia rašyti prašymą pasirinktoje įstaigoje.
Tuo, kad į kitą įstaigą būtų persiųsta ir medicininė dokumentacija apie pacientą, jam nereikia rūpintis. Užklausą pateikti medicininę dokumentaciją apie naująjį pacientą pateikia pati gydymo įstaiga, į kurią norima pereiti.
Anksčiau tuo reikėdavo rūpintis pacientui. „Dabar pačiam pacientui to daryti nereikia. Jei kurios nors įstaigos darbuotojai to reikalauja dabar, jie yra neteisūs“, - sakė L.Jankauskienė.
Jei norima pakeisti gydytoją toje pačioje įstaigoje, kur ir gydotės, reikia taip pat parašyti prašymą, nurodyti gydytoją, kurio paslaugos jums būtų tinkamos. Jei pacientas nežino, kokį gydytoją pasirinkti, registratūros darbuotojai jam suteiks informaciją, kuris gydytojas ir kokią teritoriją aptarnauja.
Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai aptarnauja pacientus teritoriniu principu. Gydytojas įsipareigoja ne tik priiminėti įstaigoje, bet ir lankyti pacientus namuose. Todėl stengiamasi, kad vieno gydytojo pacientai nebūtų „išmėtyti“ po visą miestą. Vienas šeimos gydytojas gali turėti ne daugiau nei 2000 pacientų. Vidutiniškai centre vienas gydytojas turi sudaręs sutarčių su maždaug 1600 pacientų.
Iš viso Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centre pagalbą gauna dauguma klaipėdiečių - apie 108 tūkst. gyventojų.
Dar yra pacientų, kurie neprisirašė pas jokį gydytoją. Susirgus centro gydytojas pas tokį pacientą į namus nevažiuos. Jei gripas keletą dienų „prilaužia“ taip, kad žmogus nesikelia iš lovos ir negali nueiti pas gydytoją, jis negaus nedarbingumo lapelio, vadinasi, ir nedarbingumo pašalpos.
Gydytoja priminė, kad svarbu registruotis ir naujai atvykusiems studentams. Jiems taip pat nereikia rūpintis medicinine dokumentacija. Ji turi būti atsiųsta iš tos įstaigos, kurioje jie anksčiau gydėsi - kitame mieste ar rajone.
Naujausi komentarai