Dėl polaidžio dalyje kelių ribojamas sunkiojo transporto eismas | kl.lt

DĖL POLAIDŽIO DALYJE KELIŲ RIBOJAMAS SUNKIOJO TRANSPORTO EISMAS

  • 0

Dėl prasidėjusio polaidžio dalyje kelių ribojamas sunkiasvorių transporto priemonių eismas, penktadienį pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Pasak direkcijos, ribojimai priklauso nuo kelio būklės, jie taikomi kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais – krašto kelių ruožuose. Bendras ruožų ilgis Lietuvoje, kuriuose dėl polaidžio yra ribojamas eismas, yra daugiau nei 44 kilometrai.

Penktadienio duomenimis, dėl polaidžio sunkiasvorio transporto eismas jau yra ribojamas Alytaus apskrityje, kelyje Rudamina–Šeštokai (nuo pradžios iki 9,36 kilometro, ribojama masė – 10 tonų), Kauno apskrityje, kelyje Miežonys–Pašuliai–Pravieniškės (nuo pradžios iki 16,34 kilometro, ribojama masė – 20 tonų). Sunkesnėms nei 12 tonų transporto priemonėms draudžiama važiuoti ir Kauno apskrities keliu Pakertai–Žostautai–Kalviai nuo jo pradžios iki 7,5 kilometro.

Sunkesnėms nei 20 tonų transporto priemonės Šiaulių apskrityje ribojimai taikomi vykstant keliu Kuršėnai–Gilvyčiai–Sauginiai, nuo 12,43 iki 23,44 kilometro.

Direkcija įspėja, kad po gilios ir snieguotos žiemos šiemet prognozuojamas didesnis nei įprasta pavasario polaidis, tad apribojimų atsiras ir daugiau. Vairuotojai raginami planuoti maršrutus iš anksto.

Sunkiojo transporto eismas draudžiamas siekiant apsaugoti kelius, kad dėl orų sąlygų susilpnėjusi danga nebūtų pažeista, dažniausiai ribojimai taikomi rajoniniuose keliuose, kadangi jų kelio danga yra pati silpniausia.

2018-ųjų pavasarį sunkiasvorio transporto eismas buvo draudžiamas beveik 2,5 tūkst. kilometrų ilgio valstybinės reikšmės kelių atkarpose, 2019-aisiais – ribojimai taikyti apie 900 kilometrų ruožuose, 2020-aisiais draudimų nebuvo.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS