D.Valys: man gerai sekėsi Pereiti į pagrindinį turinį

D.Valys: man gerai sekėsi

2010-06-12 23:59

Darius Valys rengiasi kelionei į Vilnių ir pratinasi prie padidėjusio dėmesio. Nuo antradienio jis – generalinis prokuroras.

[email protected]

– Iš Akmenės keliatės dirbti į Vilnių. Kur gyvensite: planuojate pirkti butą sostinėje ar nuomositės?

– Svarstomos įvairios galimybės.

– Kaip šeima reaguoja į galimus pokyčius? Juk tėčiui, o gal ir visai šeimai, gali tekti keisti gyvenamąją vietą ir išvažiuoti gyventi į Vilnių.

– Žmona yra pareiškusi, kad mane palaiko dėl priimto sprendimo. O vaikai tai vaikiškai reaguoja. Vaikai kol kas normaliai reaguoja į tai, kad galbūt gyvens Vilniuje.

– Kodėl per visą savo karjerą dirbote Akmenėje, o nebandėte įsitvirtinti didmiestyje?

– Akmenėje tenkino darbas. Jis man patiko – ir kolektyvas, ir aplinka. Iki šiol šeimoje apie tai, kad gali tekti išvykti dirbti į kitą miestą, į prokuratūrą, nesvarstydavome.

– Kaip sulaukėte pasiūlymo vadovauti Generalinei prokuratūrai?

– (Ilgai galvoja.) Laiko, tikslesnių aplinkybių, eigos komentuoti nenorėčiau.

– Iki šiol dirbdamas Akmenės rajono vyriausiuoju prokuroru vadovavote tik grupelei žmonių. Dabar teks vadovauti nepalyginamai daugiau žmonių. Nebus keblu?

– Manau, kad tokios patirties jau turiu. Dirbau ir pavaduotoju, klausimų buvo ir personalo, ir ūkinių, buvo ir procesinių sprendimų. Buvo ir seminarų prokuratūrų vadovams. Buvo dėstomos tokios disciplinos vadovams ugdyti. Manau, kad tos patirties užteks.

– Karjeros pradžioje trejus metus dirbote Akmenės rajono policijos komisariato tardytoju. Kokios patirties ir reikalingų žinių įgijote?

– Tikriausiai supratimą apie ikiteisminio tyrimo pareigūno darbą. Įgijau patirties, susipažinau darbo su baudžiamąja byla problematika, su kuria susiduria policijos pareigūnai atlikdami ikiteisminį tyrimą. Taip pat gavau patirties atliekant baudžiamojo kodekso numatytus veiksmus – apklausas, kitus veiksmus.

– Anksčiau jums teko dirbti Akmenės rajono apylinkės prokuroru. Kokios pagrindinės problemos dirbant prokuroro darbą mažame miestelyje?

– Man atrodo, kad problemos bendros visoje šalyje. Tai didelis darbo krūvis – tai parodė ir Generalinės prokuratūros atlikta praėjusių metų analizė. Akmenės rajone iš tikrųjų dirba nedaug prokurorų, ir jiems teko vienas didžiausių darbo krūvių Respublikoje. Manau, kad darbo specifika ir problemos yra panašios visuose rajonuose: ikiteisminio tyrimo kontrolė, efektyvumas, valstybinio kaltinimo palaikymas, viešojo intereso gynimas. Manau, kad nėra ko nors išskirtinio.

– Ar galėtumėte palyginti, kuo, jūsų nuomone, skiriasi prokuroro darbas mažame miestelyje nuo darbo didmiestyje?

– Suprantama, palyginti su dideliu miestu galima. Dideliame mieste veikia įvairios ikiteisminio tyrimo įstaigos: FNTT (Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba – red. past.), STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba – red. past.) ir visos kitos. Prokuroro, vykdančio ikiteisminio tyrimo kontrolę, darbo baras dideliame mieste yra daug platesnis.

– Kaip atsitiko, kad baigęs tiksliųjų mokslų specialybę – įgijęs elektronikos mokslo inžinerijos bakalauro laipsnį – nusprendėte studijuoti socialinius mokslus ir pasirinkote teisę?

– Tiesiog pasirodė patraukli teisininko profesija.

– Tai kodėl vis dėlto pirmiausia pasirinkote studijuoti tiksliuosius mokslus?

– Tam įtakos gal turėjo arčiau veikiantis universitetas – Kauno technologijos universiteto Šiaulių filialas. Tuo metu buvau tokio amžiaus – pasirinkau iš profesijų tą, kurią esu pasirinkęs ir kokį aukštąjį mokslą esu baigęs. Man tikrai imponuoja ir kitos profesijos, specialybės. Ir teisę baigiau vedamas tokių vidinių paskatų, noro studijuoti šią specialybę. Šiaip bendrai universitete man gerai sekėsi.

– Kokios jūsų politinės pažiūros? Save laikytumėte dešiniųjų pažiūrų ar kairiųjų, o gal centro?

– Prokuratūros įstatymas neleidžia politikuoti, todėl, kol dirbu prokuroru, apie savo politines pažiūras, manau, negaliu kalbėti.


D.Valio karjera

1990–1994 m. studijavo Kauno technologijos universitete, įgijo elektronikos mokslo inžinerijos bakalauro laipsnį.

1995–1999 m. studijavo Vilniaus universitete, baigė Teisės fakultetą.

1996–1999 m. Akmenės rajono policijos komisariato tardytojas.

1999–2001 m. Akmenės rajono apylinkės prokuroras.

Nuo 2001 m. Akmenės rajono apylinkės vyriausiasis prokuroras.

D.Valio žmona Jolanta yra Akmenės rajono savivaldybės Investicijų skyriaus vyriausioji specialistė. Dukra šiemet baigė penktą klasę, o sūnus – pirmą.

Laisvalaikiu Valiai mėgsta keliauti, važinėti dviračiais, plaukioti baidarėmis. Generalinis prokuroras savarankiškai mokosi anglų kalbos, skaito daug teisinės ir ekonominės literatūros.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų