E. Jakilaitis nesutinka su prezidento patarėja: iššūkių dėl ukrainiečių apgyvendinimo nekyla | kl.lt

E. JAKILAITIS NESUTINKA SU PREZIDENTO PATARĖJA: IŠŠŪKIŲ DĖL UKRAINIEČIŲ APGYVENDINIMO NEKYLA

Vienas savanorių koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ iniciatorių Edmundas Jakilaitis nesutinka su prezidento vyriausiosios patarėjos Irenos Segalovičienės išsakyta pozicija esą šiuo metu Lietuvoje vienas iš didžiausių iššūkių yra Ukrainos karo pabėgėlių apgyvendinimas.

Anot visuomenininko, šiuo metu vis dar yra laisvų būstų, todėl, akcentuoja jis, I. Segalovičienės išsakyta informacija yra klaidinga.

„Prezidento vyriausioji patarėja yra neteisi, nėra nei kažkokios įtemptos situacijos, nei tragedijos. Visi į Lietuvą atvykstantys žmonės yra apgyvendinami“, – antradienį Eltai teigė E. Jakilaitis, besirūpinantis Ukrainos karo pabėgėlių apgyvendinimu.

„Esame apgyvendinę daugiau nei 24 tūkst. žmonių ir laisvų būstų dar turime. Žinoma, raginame žmones registruotis, bet kad čia būtų kažkoks didelis iššūkis, tai, aš manau, kad tiesiog gerbiama patarėja neturi visos informacijos“, – pridūrė jis.

Prezidento vyriausioji patarėja yra neteisi, nėra nei kažkokios įtemptos situacijos, nei tragedijos. Visi į Lietuvą atvykstantys žmonės yra apgyvendinami.

Be to, „Stiprūs kartu“ iniciatorius atkreipia dėmesį, kad situaciją palengvina ir tai, kad šiuo metu iš Ukrainos atvykstančių asmenų srautai yra ženkliai mažesni.

„Reikia suvokti tai, kad pastarąją savaitę yra esmingai sumažėjęs pabėgėlių srautas. Lyginant su tomis savaitėmis, kai pabėgėlių kiekis buvo didžiausias, pavyzdžiui, nuo karo pradžios praėjus dviem savaitėms, tai šiuo metu pabėgėlių srautas Lietuvoje yra penkis, šešis kartus mažesnis“, – akcentavo E. Jakilaitis.

ELTA primena, kad, Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra apie 43,7 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pirmadienio duomenimis, Lietuvoje jau įsidarbino beveik 3 tūkst. ukrainiečių, o iš viso darbo rinkoje sėkmingai integravosi daugiau nei 4,4 tūkst.

SADM teigimu, ukrainiečiai dirba jau 53 šalies savivaldybėse, didžioji dalis darbdavių įdarbina neterminuotai. Šiuo metu beveik 800 darbdavių siūlo užimti daugiau kaip 6 tūkst. laisvų darbo vietų.

Visgi, antradienį ryte prezidento vyriausioji patarėja I. Segalovičienė pažymėjo, kad, nors Ukrainos karo pabėgėlių integracija Lietuvoje vyksta sėkmingai, didžiausiu iššūkiu išlieka asmenų apgyvendinimas.

„Iš tiesų sistema yra tvari, ji veikia, bet reikia spręsti pavienius įgyvendinimo iššūkius, o jų taip pat nemažai likę. Kaip žinome, būstas, apgyvendinimas išlieka didžiausiu iššūkiu“, – teigė I. Segalovičienė.

Gairės: Edmundas Jakilaitis, Irena Segalovičienė, karo pabėgėliai, Apgyvendinimas, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS