„Sąlygos, kurios yra Baltijos šalyse, skiriasi nuo tų, kurios buvo 2008 metais Gruzijoje ar toje pačioje Ukrainoje prieš kelerius metus. Prieš abi invazijas įvyko pratybos. Tačiau tos pratybos vyksta nuolatos. „Zapad“ yra svarbios dydžio prasme, tačiau ir 2014, 2015, 2016 metais Rusijos pratybų buvo daug, taip pat ir NATO pratybų regione yra padaugėję“, – apie skirtumus tarp prieš Rusijos vykdytus puolimus ir artėjančių pratybų šalia Lietuvos kalba dr. L. Jonavičius.
Jo nuomone, itin svarbu tai, kad Lietuva yra NATO narė, dėl ko „Rusija tikrai 18 kartų daugiau pagalvos“, jei kils mintis apie bent vienos Baltijos šalies užpuolimą.
„Puolimas yra politinis sprendimas, abi pusės skaičiuoja pasekmes. (...) Kiek daug kalbų bebūtų, mes esame šioje organizacijoje (NATO – LRT.lt), tad invazijos kaštai būtų kur kas didesni. Gruzijoje sąlygos buvo visai kitos – su daugybe rusakalbių, su išvystyta propaganda, su valstybės nestiprumu. Pas mus yra kitaip. Reikia ruoštis, stebėti padėtį, tačiau kalbėti, skleisti paniką, kad mus tuoj užpuls, nėra logiška ir teisinga“, – teigia
Naujausi komentarai