ESO: kai kur situacija dėl elektros tiekimo kritiška | kl.lt

ESO: KAI KUR SITUACIJA DĖL ELEKTROS TIEKIMO KRITIŠKA

  • 1

Kai kuriose Lietuvos vietovėse dėl neatkurto elektros tiekimo susidarė kritinė padėtis, ketvirtadienio vakarą pranešė valstybės valdoma Elektros skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

„Vartotojų be elektros energijos sumažėjo nuo 17 tūkst. (dieną) iki 11 tūkst., tačiau neatstatytose elektros tinklo oro linijų atkarpose situacija išlieka labai sudėtinga ar net kritiška“, – pranešė įmonė.

Anot įmonės pranešimo, prioritetas teikiamas atjungimams įvykusiems naktį iš pirmadienio į antradienį. Gedimai yra likę keliose linijose Alytaus regione, Varėnos bei Druskininkų teritorijose.

„Vežami generatoriai, siekiant prijungti bent atskiras linijų atkarpas. Tačiau tikėtina, kad keli šimtai vartotojų be elektros gali likti ir penktadienį“, – teigiama bendrovės pranešime.

Yra atkarpų kur linijos nutrūkusios keliasdešimtyje taškų, ant jų skirtingose vietose yra užkritę po keliolika medžių, atstačius linijas vienose vietose medžiai lūžta kitose – formuojasi nauji gedimai. Kartais tą pačią liniją atstatinėti tenka net po keturis kartus. Nesutvarkyti liko tik patys sudėtingiausi ruožai. Bandant pasiekti atokiausias gedimo vietas technika ir net padedančių ugniagesių automobiliai klimpsta, seniūnijų duoti traktoriai – taip pat, nurodo ESO.

Ketvirtadienio vakaro duomenimis, dėl ant elektros oro linijų nuo gausaus sniego nuvirtusių medžių visoje Lietuvoje be elektros yra apie 11 tūkst. namų ūkių: Vilniaus regione apie 5,7 tūkst., Utenos regione apie 2,6 tūkst., Alytaus regione apie 2,5 tūkst. Kauno regione apie 350.

Elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžo ir virto ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

J

Kokio velnio laiko tas oro linijas kodel netiesia po zeme kiek nuostoliu kiekvienais metais manau palaipsniui viska galima pertvarkyt ir neliks problemu ar eso laukia kad patys gyventojai sumoketu uz ju nuostolius

SUSIJUSIOS NAUJIENOS