G. Landsbergis pasiūlė svarstyti, ar nereikėtų įvesti nepaprastąją padėtį | kl.lt

G. LANDSBERGIS PASIŪLĖ SVARSTYTI, AR NEREIKĖTŲ ĮVESTI NEPAPRASTĄJĄ PADĖTĮ

Antradienį vakare posėdžiavusi Seimo valdyba nutarė vėl rinktis kitą savaitę – pirmadienį  ir spręsti dėl tolesnio darbo.

„Valdyba rinksis pirmadienį ir pagal poreikį spręsime, ką toliau daryti“, – Eltai sakė Seimo pirmininkas  Viktoras Pranckietis.

Valdybos posėdyje kalbėjęs Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis suabejojo, ar Vyriausybė, paskelbdama karantiną, neviršijo savo įgaliojimų, pavyzdžiui, dėl asmens teisių, verslo suvaržymo.

Pagal Konstituciją nepaprastoji padėtis gali būti įvesta tik tais atvejais, kai iškyla grėsmė konstitucinei santvarkai ir visuomenės rimčiai.

Todėl jis pasiūlė atsiklausti teisininkų ir padiskutuoti Seimui, ar apskritai nereikėtų skelbti nepaprastąją padėtį valstybėje.

Planuojama, kad gavus teisininkų išvadas apie tai bus kalbama Seimo valdybos posėdyje, o prireikus gali būti inicijuojamas ir Seimo plenarinis posėdis.

Kaip  ELTA jau skelbė, vienas iš Konstitucijos kūrėjų, Mykolo Romerio universiteto profesorius Vytautas Sinkevičius teigia, kad Lietuvoje nėra tokios situacijos, kad reikėtų Seimui skelbti nepaprastąją padėtį.

„Pagal Konstituciją nepaprastoji padėtis gali būti įvesta tik tais atvejais, kai iškyla grėsmė konstitucinei santvarkai ir visuomenės rimčiai (144 str.). Tokios situacijos Lietuvoje nėra, vadinasi, nepaprastoji padėtis negali būti įvesta. Karantinas ir jo metu taikomos priemonės numatytos Užkrečiamųjų ligų įstatyme (21 str.)“, – Eltai yra sakęs V. Sinkevičius.

Anot jo, Vyriausybė paskelbė karantiną pagal Užkrečiamųjų ligų įstatymą, kurį pats Seimas ir yra priėmęs.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (107)

advokatas

siulau jiems ivesti nepaprasta griezta patikra ju susikrautiems milijonams ,kurie susikrauti valstybes ir tautos saskaita

Naminukas

Gabrieliuk perskaityk dar syki priesaika

Aras

Gabrieliau, palauk biski.mes tuoj tave pasodinsim ant nusiraminimo kėdutės. Ir pririšim prie kėdutės. Ir tau palengvės pamatysi
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS