G. Nausėda: naujas įstatymas įpareigoja kurti realią antikorupcinę aplinką | kl.lt

G. NAUSĖDA: NAUJAS ĮSTATYMAS ĮPAREIGOJA KURTI REALIĄ ANTIKORUPCINĘ APLINKĄ

  • 0

Naujas Korupcijos prevencijos įstatymas įpareigoja kurti realią antikorupcinę aplinką, sako Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) trečiadienį apsilankęs prezidentas Gitanas Nausėda.

„Naujasis įstatymas įpareigoja viešojo sektoriaus institucijas ir vadovus kurti realią antikorupcinę aplinką savo organizacijose ir suteikia visas šiam tikslui reikalingas priemones ir instrumentus, įgalinančius vadovus tvarkytis su visomis rizikomis. Todėl yra labai svarbu pasiruošti jį tinkamai taikyti“, – Prezidentūros pranešime cituojamas šalies vadovas.

Prezidentas Tarptautinės antikorupcijos dienos išvakarėse susitikime su STT vadovu Žydrūnu Bartkumi aptarė bendrą korupcijos situaciją valstybėje ir pasirengimą įgyvendinti naujai priimtą Korupcijos prevencijos įstatymą.

Prezidento inicijuotas įstatymas įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos. Pagal jį įstaigos ir institucijos turės reguliariai vertinti savo atsparumo korupcijai lygį, jo rezultatus bus privalu skelbti viešai. Tokį vertinimą savo iniciatyva galės atlikti ir STT.

Įstatymas taip pat numato, kad įstaigose turės būti steigiami korupcijos prevencijos padaliniai arba paskiriami specialūs darbuotojai.

Pasak šalies vadovo, iki įsigaliojant naujam įstatymui organizacijos turi pasirengti antikorupcinio elgesio taisykles, paskirti už antikorupcinę veiklą atsakingą asmenį, padalinį, o vėliau – užtikrinti prevencijos priemonių taikymą ir viešinti jų įgyvendinimą, pasiektą pažangą.

Pasak šalies vadovo, kuriant skaidrią Lietuvą, svarbus ir pilietinės visuomenės įsitraukimas. Tam skatinti vykdomas STT inicijuotas skaidrumo supratimą ugdantis švietimo projektas jaunimui, taip pat praktinė prezidento iniciatyva „Skaidrumo akademija“, skatinanti antikorupcinį švietimą ir gerųjų patirčių mainus.

GALERIJA

  • G. Nausėda: naujas įstatymas įpareigoja kurti realią antikorupcinę aplinką
  • G. Nausėda: naujas įstatymas įpareigoja kurti realią antikorupcinę aplinką
  • G. Nausėda: naujas įstatymas įpareigoja kurti realią antikorupcinę aplinką
R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS