G. Nausėda su Slovėnijos premjeru ragina ES padėti užtikrinti išorinės sienos apsaugą | kl.lt

G. NAUSĖDA SU SLOVĖNIJOS PREMJERU RAGINA ES PADĖTI UŽTIKRINTI IŠORINĖS SIENOS APSAUGĄ

  • 7

Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su ES Tarybai pirmininkaujančios Slovėnijos ministru pirmininku Janezu Janša laišku kreipėsi į kitus ES lyderius, siekdami atkreipti jų dėmesį į prie ES/Lietuvos ir Baltarusijos sienos augančią įtampą ir kenkėjiškus Baltarusijos režimo veiksmus.

Kaip sekmadienį pranešė Prezidento spaudos tarnyba, bendrame Lietuvos prezidento ir Slovėnijos premjero laiške pabrėžiama, kad  šiuo metu prie išorinės ES ir Baltarusijos sienos patiriamas migracinis spaudimas yra Baltarusijos režimo finansuojama hibridinė ataka, kurioje nelegali migracija yra pasitelkiama kaip atsakas į ES  palaikymą šalies pilietinei visuomenei, opozicijai ir demokratijos procesams, taip pat ir ES sankcijoms Lukašenkos režimui. 

Taip pat pabrėžiama, kad nuo šių metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos sieną nelegaliai kirto virš 3 tūkst. migrantų.

„ES išorinės sienos apsauga yra visų šalių narių bendra atsakomybė. Išorinių sienų apsauga turi tiesioginę įtaką visos Sąjungos saugumui. Norime pasinaudoti galimybe ir pakartoti prašymą dėl papildomos skubios pagalbos Lietuvos valdžios institucijoms, kurios šiuo metu susiduria su išskirtinai sunkiomis aplinkybėmis“, – rašoma laiške.

Laiške yra įvardijamas šiuo metu Lietuvai būtinos pagalbos poreikis, ypač sienos apsaugai: fiziniam barjerui ir stebėsenos įrangos.

ES šalys narės yra kviečiamos prisidėti šiomis priemonėmis ir padėti Lietuvai spręsti šią neeilinę migracijos krizę ES-Baltarusijos pasienyje.

Pirmadienį prezidentas Gitanas Nausėda bei kiti šalies atsakingieji pareigūnai susitiks su už vidaus reikalus atsakinga Europos komisare Ylva Johansson. Komisarė dviejų dienų vizito atvyksta sekmadienį.

Kaip pažymi Prezidentūra, susitikime taip pat bus kalbama apie situaciją Lietuvos pasienyje su Baltarusija, Lietuvai reikalingą ES pagalbą ir paramą, siekiant suvaldyti nelegalios migracijos krizę – papildomus žmogiškuosius ir finansinius išteklius, ES tarpininkavimą kalbantis su migrantų kilmės šalimis.

„ES institucijų įsitraukimas ir pagalba sprendžiant nelegalios migracijos problemą yra labai reikšmingi Lietuvai. Džiugu, kad tiek ES šalių narių lyderiai, tiek Europos Komisija išreiškia solidarumą  su Lietuva ir pripažįsta Lukašenkos režimo vaidmenį orkestruojant šią dirbtinai sukurtą migracijos krizę“, – sako prezidentas.

Lietuvoje per pastarąsias dvi dienas sulaikytas dar 261 neteisėtai Baltarusijos-Lietuvos sieną kirtęs migrantas, bendras jų skaičius šiemet pasiekė 3 545. Daugiausia tarp sulaikytųjų – Irako piliečiais prisistatantys asmenys.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes, teigia pasieniečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Cha cha cha

Kremliaus šunauja sprendžia ką daryti Lietuvai.

ko konservatoriai s i e k ė

tą ir pasiekė --jie yra iniciatoriai, kad nubausti KAIMYNĘ.---BATKA norėdamas atsiginti konservatorių p u o l i m o į padalbą pasikvietė MIGRANTUS, su kurių gausa -- s k a n d i n a ne tik konservatorius , bet ir Lietuvą --dabar KONSERVATORIAI bando kaltinti ES , jog ES kalta dėl sankcijų- konservatoriai atlikę JUODĄ darbą dėl s a n k c i j ų Bltarusijai--dabar KRATOSI atsakomybės, neva kalta ES--tai PARAZITINĖ konservatorių laikysena--bando i š s i s u k t i nuo atsakomybės

NAUSĖDA-- juk G. LANDSBERGIS ne prašė, o š a u k ė,kad

ES p a d ė t ų kuo greičiau nubausti BALTARUSIJĄ ekon. s a n k c i j o m i s---juk MIGRANTAI iš Baltarusijos tai konservatorių klaidingos UŽSIENIO politikos r e z u l t a t a s-- nereikia ieškoti kitų priežasčių--t i e s i o g i a i KALTI konservatoriai.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS