Gaisravietės takas - be turistų
Neringoje, šimtmečio gaisravietės vietoje, jau nutiestas medinis takelis.
Juo galima pasivaikščioti po gaisravietę ir pamatyti, kokią žalą gamtai padaro ugnis.
Kuršių nerijos nacionalinio parko Miškininkystės skyriaus vedėja Jolanta Lygutaitė sakė, kad šis takelis bus ekspozicinis.
Spalį, baigus pjauti ir išvežti nuodėguliais virtusius medžius, šalia ekspozicinio tako turėtų atsirasti stendai, informuojantys apie čia buvusią nelaimę. Stenduose žadama patalpinti ir informaciją apie priešgaisrinę saugą bei surašyti miško lankymo taisykles.
Dar daugiau tokių informacinių stendų atsiras prie šalia gaisravietės vingiuojančio dviračių tako.
Į Nidą važiuojantys dviratininkai galės ne tik daugiau sužinoti apie pernai įvykusį šimtmečio gaisrą, bet ir pamatyti, kaip gamta po jo pati atsistato. Maždaug 5 hektarų išdegęs plotas 8-ajame kilometre ties dviračių taku bus paliktas nepaliestas, savaiminiam atžėlimui.
J.Lygutaitė sakė, kad ekspozicinio tako nutiesimą ir stendų pastatymą finansuos Aplinkos ministerija.
Vieno informacinio stendo pagaminimas ir pastatymas kainuos apie 5 tūkstančius litų. Maždaug 900 metrų ilgio medinio tako nutiesimas per gaisravietę kainavo apie 10 tūkstančių litų.
Rūpinantis miškų apsauga nuo gaisrų, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija žada pastatyti ir daugiau informacinių stendų prie abiejų perkėlų Smiltynės ir Klaipėdos pusėje.
Taip pat nuolat gaminamos skrajutės su informacija, ką daryti, kad miške nekiltų gaisras ir kaip elgtis nelaimės atveju. Jos dalijamos perkėlos bilietų kasose, perkantiems bilietus į keltą.
Naujausi komentarai