Jonavos rajone esančio Gaižiūnų poligono tvenkinyje šeštadienio vakarą per pratybas nuskendo devyniolikmetis karys savanoris. Tame pačiame poligone penktadienį sužalotas seržantas.
Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, nelaimė įvyko apie 19.30 val., kariams įveikiant maždaug 70 m pločio vandens kliūtį – dirbtinį tvenkinį. Tuo metu jį perplaukti turėjo aštuoni žmonės, tarp jų – ir būrio vadas.
Žuvęs savanoris Dovydas Teresius tarnavo Štabo aptarnavimo kuopos žvalgų būryje. Tai buvo ne pirmas jo jėgų išbandymas poligone.
Įvykus nelaimei patys kariai iškart ėmėsi ieškoti bendražygio, tačiau dėl prasto matomumo aptikti skenduolio nepavyko. Netrukus į pagalbą buvo pasitelkti ugniagesių gelbėtojų narai. Nuskendęs karys rastas maždaug 4 m gylyje. Pareigūnai devyniolikmečio kūną iš tvenkinio vidurio ištraukė į krantą.
Kariai buvo numatę pratybas vykdyti dvi dienas, tačiau dėl nelaimės jas nutraukė. Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė žuvusiojo artimiesiems pareiškė nuoširdžią užuojautą.
Mokėsi baldžiaus amato
Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) S.Dariaus ir S.Girėno apygardos 2-osios rinktinės karys savanoris eilinis D.Teresius tarnavo nuo praėjusių metų spalio mėnesio.
Dovydas taip pat mokėsi baldžiaus specialybės Kauno taikomosios dailės mokyklos antrame kurse. Tarnybą kariuomenėje jaunuolis pradėjo Šaulių sąjungoje, o pernai pasirašė trejų metų sutartį su KASP.
Užduotis tyrėjams
Dėl įvykio Karo policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jį kontroliuoti pavesta Kauno miesto apylinkės prokuratūrai.
Vakar KASP štabe surengtoje spaudos konferencijoje KASP vadas pulkininkas Antanas Plieskis ir KASP štabo viršininkas Vaidotas Malinionis informavo, kad pradėtas ir vidinis savanorių pajėgų tyrimas.
Pulkininko A.Plieskio teigimu, D.Teresius buvo karys, turintis tvirtą motyvaciją, sėkmingai įveikęs atranką į žvalgų būrį, pasižymėjęs puikiomis tiek fizinėmis, tiek moralinėmis savybėmis.
Tikslesnės jo žūties priežastys ir aplinkybės turėtų paaiškėti įsibėgėjus nelaimės tyrimams.
Seržantas apdegė veidą
Penktadienį Gaižiūnų poligone vykusios pratybos taip pat neapsiėjo be nelaimių. Tądien per nelaimingą atsitikimą nukentėjo Karo inžinerijos mokyklos instruktorius vyresnysis seržantas G. B.
Sprogus imitaciniam sprogstamajam užtaisui, kariui nudegė veidas ir akys. Karo medikai suteikė pirmąją medicinos pagalbą ir karys išvežtas toliau gydyti į Kauno klinikas.
Nelaimingas atsitikimas įvyko per kovos su imitaciniais šaudmenimis pratybas. Dėl įvykio dalinyje bus pradėtas tarnybinis patikrinimas.
Naujausi komentarai