Graikai siūlo Klaipėdai draugauti Pereiti į pagrindinį turinį

Graikai siūlo Klaipėdai draugauti

2007-04-24 09:00

Graikai siūlo Klaipėdai draugauti

Klaipėda ketina užmegzti glaudesnius ryšius su Graikijos uostamiesčiu Kavala.

Draugauti pasiūlė vakar pas Klaipėdos merą viešėję Kavalos vicemeras Kounakas Konstantinas ir savivaldybės konsultantas Georgas Stampoulis.

Svečiai iš Graikijos įžvelgė nemažai panašumų tarp 110 tūkstančių turinčio Kavalos miesto ir dukart didesnės Klaipėdos.

„Abu miestai yra prie jūros. Mes turime iš viso net keturis uostus mieste, tačiau Klaipėdos uostas didesnis už visus keturis kartu paėmus. Mus vienija ir panašus požiūris į turizmą ir kultūrą, taip pat abipusis noras pažinti vieniems kitus“, - vardijo būsimo bendradarbiavimo priežastis G.Stampoulis.

Vicemeras pridūrė, kad labai svarbu yra ir tai, jog dabar abi šalys – tiek Lietuva, tiek ir Graikija priklauso Europos Sąjungai.

Graikai norėtų, kad bendradarbiavimas vyktų ne tik tarp savivaldybių, turizmo centrų, verslininkų, bet ir tarp mokslo įstaigų.

Vakar pas merą viešėję graikai pakvietė klaipėdiečių delegaciją į Kavalą. Vizitą planuojama surengti 2008 metų liepą.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius Kavalos delegaciją pakvietė apsilankyti Klaipėdoje Jūros šventės metu, o graikų buriuotojus dalyvauti regatoje. Taip pat R.Taraškevičius graikus pakvietė į 2009 metais Klaipėdoje vyksiantį tarptautinį folkloro festivalį „Europiada“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų