Graikija nuo birželio 15 dienos įsileis Lietuvos ir dar 28 šalių turistus | kl.lt

GRAIKIJA NUO BIRŽELIO 15 DIENOS ĮSILEIS LIETUVOS IR DAR 28 ŠALIŲ TURISTUS

Graikija penktadienį paskelbė, kad nuo birželio 15 dienos įsileis į šalį turistus iš 29 šalių, įskaitant Lietuvą.

Šiuo žingsniu šalies vyriausybė siekia sumažinti koronaviruso pandemijos daromą žalą Graikijos ekonomikai.

Graikijos turizmo ministerija paskelbė, kad keliautojams bus leidžiama atvykti tiesioginiais skrydžiais į Atėnus ir Salonikus.

Liepos 1 dieną šalių, iš kurių leidžiami skrydžiai, sąrašas bus išplėstas, nurodė ministerija.

„Mūsų tikslas – priimti kiekvieną turistą, įveikusį savo baimę ir turintį galimybę nuvykti į mūsų šalį“, – televizijos „Antenna“ eteryje kalbėjo turizmo ministras Haris Teoharis (Haris Theoharis).

Į penktadienį paskelbtą sąrašą įtrauktos šios valstybės: Albanija, Australija, Austrija, Šiaurės Makedonija, Bulgarija, Vokietija, Danija, Šveicarija, Estija, Japonija, Izraelis, Kinija, Kroatija, Kipras, Latvija, Libanas, Naujoji Zelandija, Lietuva, Malta, Juodkalnija, Norvegija, Pietų Korėja, Vengrija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Čekija ir Suomija.

Iš šių šalių atvyksiantiems svečiams gali būti atsitiktine tvarka atliekami tyrimai dėl koronaviruso, informavo ministerija.

Graikija paskelbė visuotinį karantiną vos prasidėjus koronaviruso protrūkiui; manoma, kad toks žingsnis padėjo šaliai suvaldyti epidemiją. Graikijoje lig šiol patvirtinti kiek daugiau nei 2 900 užsikrėtimo ir 175 mirties atvejai. Kol kas nebuvo pranešta apie jokius COVID-19 atvejus daugumoje Graikijos salų, pritraukiančių daug turistų.

Tarp priimtų saugos priemonių yra viešbučių ir kurortų lankytojų skaičių apribojimai. Kiekviena apgyvendinimo įstaigą turės atskirą gydytoją ir nuolat konsultuosis su Sveikatos apsaugos ministerija, tobulinančia gydymo skyrius regionų ligoninėse, įskaitant veikiančias salose.

„Atsiveriame, bet tuo pat metu atidžiai stebime padėtį. Griežtos sveikatos apsaugos taisyklės saugos tiek darbuotojus, tiek turistus“, – prieš paskelbiant šalių sąrašą pareiškė H. Theoharis.

Turizmas ir su juo susijusios pramonės šakos sudaro apie 20 proc. Graikijos ekonomikos, o vyriausybė iš visų jėgų stengiasi užtikrinti, kad šių metų turizmo sezonas nebūtų prarastas.

Turizmo verslas džiaugiasi

Lietuvos turizmo verslas sveikina tokį sprendimą, nes Graikija yra viena svarbiausių šalies keliautojų krypčių.

Lietuvos turizmo asociacijos vykdomoji direktorė Milda Plepytė sako, kad nepaisant Graikijos svarbos, turizmo sektorius labiausiai laukia Turkijos atsivėrimo.

Šis priimtas nutarimas mums tikrai yra labai aktualus ir sveikintinas.

„Tai (Graikija – BNS) tikrai yra viena populiariausių Lietuvos piliečių turistinių krypčių. Žinoma, niekas nenukonkuruos Turkijos, kuri tikrai eilę metų yra pirmoje vietoje ir ją galima vertinti kaip pačią populiariausią šalį“, – BNS sakė M. Plepytė.

Anot jos, Graikija „patenka tarp trijų populiariausių Lietuvos turistų krypčių“.

„Mes tikrai generuojame nemažus keliautojų srautus į Graikiją. Šis priimtas nutarimas mums tikrai yra labai aktualus ir sveikintinas“, – sakė ji.

Pasak turizmo verslo atstovės, dabar svarbu, kad Graikija būtų išbraukta iš šalių, iš kurių grįžus privaloma 14-os dienų saviizoliacija.

„Labai tikimės, jog pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtame sąraše (šalių, iš kurių grįžus netaikoma saviizoliacija – BNS) pamatysime Graikiją. Tai reikštų, jog turistams grįžus iš Graikijos nebebūtų taikomas 14-os dienų saviizoliacijos reikalavimas“, – sakė M. Plepytė.

Anot jos, jei vis dėlto reikėtų grįžus izoliuotis, keliautojų srautas būtų labai mažas arba jo iš viso nebūtų. 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS