Pastangos
Grįžo mokytis
Klaipėdoje daugėja šeimų, dėl skurdo neįstengiančių išleisti vaikų į mokyklą. Prasidėjus akcijai „Visi į mokyklą“, socialiniai darbuotojai mokyklinio amžiaus vaikų ieškojo ir sąvartyne.
Per mėnesį išaiškintos 7 šeimos, kai tėvai šiemet nė nesiruošė išleisti savo vaikų į pirmąją klasę. Dviem pirmokėliams nėra sąlygų net gyventi namuose. Vienas pradinukas globos įstaigoje apsigyvens kartu su 12 metų broliu. Vaikai iki šiol gyveno su tėvu, vyresnėlis lankė mokyklą. Tačiau ten niekas nė neįtarė, kad tėvas su vaikais taip skursta, to nežinojo ir Vaikų teisių apsaugos tarnyba. Apie šeimos vargą tarnyba sužinojo iš anonimo skambučio. Vaikų motina dingusi jau prieš keletą metų. Tėvas kaip galėjo, taip rūpinosi vaikais. Tačiau vyras pats neturi asmens dokumentų, nedirba, tad negali vaikų išlaikyti.
Nors turi savo butą, tačiau neprieštaravo, kad sūnūs apsigyventų globos namuose.
Paraginti socialinių darbuotojų, sulaukę rėmėjų paramos, penkios šeimos vis dėlto įstengė pradinukus išleisti mokytis. Į mokyklą sugrąžinti ir devyni vyresnio amžiaus vaikai. Iš jų du netrukus apsigyvens globos namuose.
Vaikų ieškota ir Kalotės sąvartyne, gavus žinių, kad čia gyvena vienas mažametis. Tačiau Vaiko krizių centro direktorės pavaduotoja Skaidrė Rakauskienė teigė, kad dabar sąvartyne gyvenančių vaikų nėra. Darbuotojai išsiaiškino, kad vasarą dirbti sąvartyne atvažiuodavusi viena varguolių šeima, kartu atsiveždavusi ir šešiametį vaiką.
Pasak Klaipėdos vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėjos Gražinos Aurylienės, socialiniai darbuotojai rugpjūtį prasidėjusią akciją „Visi į mokyklą“ ketina tęsti iki spalio pabaigos. Toliau bus tikrinamos probleminės šeimos. Akcija organizuojama kasmet, finansuojama pagal savivaldybės Švietimo skyriaus programą. Šiemet skirta 2 tūkst. litų. Už šiuos pinigus iki pat gruodžio bus remiamos skurdžiausiai gyvenančios šeimos - vaikams perkamos mokyklinės prekės, pratybų sąsiuviniai. 60 šeimų padėjo rėmėjai. Tarp jų - viena Klaipėdos įmonė ir dvi politinės partijos. Nupirkta mokyklinių reikmenų beveik už 1,5 tūkst. litų.
Probleminių šeimų Klaipėdoje - beveik pusė tūkstančio.
Naujausi komentarai