Gruodžio 5-ąją siūloma paskelbti Padėkos savanoriams diena | kl.lt

GRUODŽIO 5-ĄJĄ SIŪLOMA PASKELBTI PADĖKOS SAVANORIAMS DIENA

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas, Irena Hasse ir Paulius Saudargas siūlo gruodžio 5 dieną paskelbti atmintina – Padėkos savanoriams diena.

„Pandemijos metu naujai atsiskleidė savanorystės reikšmė visuomenei. Savanoriai aktyviai ir neatlygintinai padeda kovoje su virusu įvairiose srityse: rūpinasi ir talkina rizikos amžiaus žmonėms, budi ir patruliuoja viešosiose erdvėse, įvairiomis formomis padeda medikams, policijos pareigūnams ir kitų tarnybų žmonėms. Be jų efektyvaus prisidėjimo, atsakingo požiūrio ir kilnaus darbo, kova su užklupusiu virusu būtų žymiai sudėtingesnė, todėl metų pabaigoje būtų šaunu padėkoti savanoriams minint jų dieną, kaip minime kitas profesines dienas, pavyzdžiui, tarptautinę medicinos darbuotojų dieną“, – sako A. Kupčinskas.

„Savanorystė praturtina tiek žmoniją, tiek kiekvieną savanorį asmeniškai. Karantino laikotarpis – tai dar viena proga įvairių formų savanorystei. Šiandien mes matome daugybę organizacijų ir pavienių žmonių, neatlygintinai dirbančių dėl Tėvynės ir visos žmonijos ateities. Turime didžiuotis ir dėkoti tiems, kurie dirba vardan kitų, negailėdami savęs“, – įsitikinęs P. Saudargas.

Tai būtų deramas dėmesys kiekvienam, kuris savo veiklą sieja su savanoryste ir neatlygintina pagalba bendruomenės nariams.

„Visgi, savanoriams ne visada pavyksta deramai atsidėkoti ir deramai pagerbti jų darbus. Todėl siūloma į atmintinų dienų sąrašą įtraukti Padėkos savanoriams dieną. Tai būtų deramas dėmesys kiekvienam, kuris savo veiklą sieja su savanoryste ir neatlygintina pagalba bendruomenės nariams, kartu tai skatintų dar platesnį visuomenės įsitraukimą į savanorystės iniciatyvas“, – sako I. Hasse.

Seimo nariai šiuo laikotarpiu taip pat aktyviai savanoriauja: P. Saudargas kartu su Lietuvos šaulių sąjunga, o A. Kupčinskas – 1808 koronos karštojoje linijoje.

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) iniciatyva gruodžio 5 d. yra minima Tarptautinė savanorių diena už ekonominę ir socialinę plėtrą, dar kitaip vadinama Tarptautine savanorystės diena, skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla, jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas, tačiau daugelis šalių turi ir pažymi savo nacionalines savanorių pagerbimo dienas. Nacionalinės savanorių dienos ypač populiarios Kanadoje ir JAV.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Zinau

Užtenka tų beprotiškų, sugalvotų dienų.Kiekvienas žmogus ,kuris negalvoja vien tik apie save,padeda kitam.Neišauklesi užaugusi žmogų, daugumoje padeda kitam ,del kažkokios naudos sau.Nereikia rašyti melo,visi skirstytojai,"geradariai" turi nemažai naudos sau.

Taip

Žmogus kuris daro gera kitam, mainais nieko nesitiki, tik padėkos žodżio iš to, kuriam darai gero.Nes tiesiog darai gerą kitam,tokių yra žmonių nuo gimimo ,tokiais būti neišmokysi būti.Nes daugumos pirštai lenkti i savę.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS