Gyventojai negali patogiai patekti į miestą: liko apgauti? Pereiti į pagrindinį turinį

Gyventojai negali patogiai patekti į miestą: liko apgauti?

2025-04-28 12:50

Šiaulių rajono gyventojai pyksta ant miesto valdžios. Žmonės nori per melioracijos griovį pasidaryti pravažiavimą, kad namo galėtų parvažiuoti greičiau. Sako, buvo išsiaiškinę, kad galima, tad rinko parašus ir ruošėsi darbams. Tik viskas sustojo, kai Šiaulių savivaldybė persigalvojo. Ar gyventojai liko apgauti?

Gyventojai negali patogiai patekti į miestą: liko apgauti?
Gyventojai negali patogiai patekti į miestą: liko apgauti? / LNK stop kadrai

Šiaulių rajono gyventojus nuo miesto skiria tik vienas melioracijos griovys. Jei pėsčiomis per pačių padarytą tiltelį pereiti gali, automobiliu į darbą gyventojai kasdien važiuoja aplink.

„Dirbu Šiauliuose, centre. Jeigu galėčiau pravažiuoti tiesiai, tai iki darbo būtų penkios minutės, o dabar turiu važiuoti aplinkui“, – sakė Šiaulių rajono gyventoja Veronika Andrulienė.

„Būna, kad į parduotuvę reikia nuvažiuoti. Arčiausia parduotuvė Birutės gatvėje. Kad į miestą nereikėtų nevažiuoti, važiuojame į Medelyną – Birutės gatvę. Bet būna, kad pamiršti kažką nusipirkti ir vėl važiuoji, dedi ratą aplinkui“, – skundėsi Šiaulių rajono gyventojas Mindaugas Mažeika.

LNK stop kadras.

Tad visi šios gatvės gyventojai rinko parašus ir Šiaulių miesto savivaldybės prašė leidimo tiesti kelią per griovį. Sekė šalia esančiais pavyzdžiais. Suskaičiavo net penkias įrengtas pralaidas. Kai kur net ne į gatvę, bet į nuosavą sklypą.

„Norime už savo lėšas įsirengti, bet Šiaulių miesto savivaldybė mums uždėjo veto. Kai ėjo kaimynas suderinti klausimo su prašymu dėl pralaidos, tai vienam kaimynui pareiškė, kad viskas gerai, pažymėjo planelį, sakė, kad viską gausime“, – pasakojo Šiaulių rajono gyventojas Pranas Balčiūnas.

Tačiau savivaldybė leidimo neduoda, nes kelio nėra nei rajono, nei miesto teritorijų planavimo dokumentuose.

„Jeigu šiuose dviejuose dokumentuose nėra numatyta jungtis iš rajono gatvės į miesto gatvę, vadinasi, išduoti techninių prisijungimo sąlygų galimybių nėra“, – aiškino Šiaulių miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

Žmonės jaučiasi apgauti, nusivylė, nes tikėjosi leidimo, planavo, kad įsirengs įvažiavimą ir miestas bus pasiekiamas ranka.

LNK stop kadras.

Nesupranta, kam įvažiavimas trukdytų, sako, kad kaip tik sumažėtų eismas.

„Važiuojame aplinkui ir atsiduriame vis tiek toje pačioje gatvėje, į kurią norime tiesiogiai įvažiuoti. Yra kiti sklypai, kurie kažkaip gavo leidimus, yra tos pralaidos padarytos, važiuoja tiesiai į miestą“, – apie neteisybę pasakojo gyventojas Mindaugas Mažeika.

„Faktiškai žmonės čia dėl to ir statėsi namus – dėl privažiavimo, Šiaulių komunikacijų, šalia esančios parduotuvės, kad viskas šalia būtų“, – tikino Šiaulių rajono gyventojas Donatas Zakarauskas.

Šiaulių savivaldybė atkerta, kad rajono gyventojai puikiai žinojo, kur perka namus ir iš kokios gatvės gali į juos patekti. Architektė tikina, kad reikia keisti teritorijų planavimo dokumentus, juose įtraukiant papildomą jungtį su miestu. Tačiau tai gali užtrukti ir brangiai kainuoti.

„Jokie sprendiniai nebuvo numatyti nei specialiajame transporto plane, jokios jungtys iš miesto nėra numatytos. Numatytos jos yra iš kitos gatvės, iš rajono teritorijos“, – aiškino vyriausioji Šiaulių savivaldybės architektė Vilija Vaičekauskienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Įrengus pralaidą, gyventojai paprasčiau pasiektų miesto autobusų stotelę. Ji visai šalia, tik patekimas į ją komplikuotas.

„Žmonės dirba Šiaulių mieste, ne visi turi dvi mašinas. Jaunos šeimos, pliki dar laukai, jie čia dar tik kuriasi. Vienas žmogus važinėja su mašina, kitas su autobusu. Susisiekimas iš žiedo čia arčiausias, tai kaip grįžti namo?“ – piktinosi gyventojas Pranas Balčiūnas.

Gyventojai pyksta, kad dirbdami mieste ir savo vaikus vesdami į miesto mokyklas jie nesulaukia Šiaulių savivaldybės pagalbos.

„Esam antrarūšiai, nes čia Šiaulių rajonas, mes kaimiečiai. Įsivaizduojate? Jie miestiečiai“, – kalbėjo P. Balčiūnas.

Tik, anot savivaldybės, gyventojai visada gali teikti prašymą ir išreikšti norą jungtis prie miesto, taip, kaip prieš kelerius metus padarė greta Šiaulių buvęs Žaliūkių kaimas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra