Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Akmenės teritorinis skyrius savo oficialioje „Facebook“ paskyroje pasidalijo įrašu, kuris neliko nepastebėtas – jis sulaukė gausybės reakcijų, komentarų ir padėkų. Įraše pasakojama tikra istorija apie paramediko pašaukimą, drąsą ir profesionalumą:
„Neeilinė sėkmės istorija.
„Aš nežinau, dėl ko man tai nutinka, nes tai esu matęs tik filmuose“, – tokiais žodžiais savo pasakojimą pradėjo Akmenės rajono Greitosios medicinos pagalbos paramedikas Haroldas Petkus, kuris atsidūrė netikėtoje situacijoje… lėktuve, pakeliui į atostogas.
Haroldas, kaip ir daugelis, buvo pasiruošęs mėgautis poilsiu. Jis skrido atsipalaiduoti, pamiršti kasdieninį greitosios pagalbos ritmą ir nuolatinį skubėjimą. Tačiau skrydis, kuris kaip ir įprasta turėjo būti ramus, tapo visai kitu – skrydžio palydovė pranešė, kad reikalinga medicininė pagalba keleivei.
Maždaug po valandos skrydžio, kai išgirdo, kad orlaivio įgula klausia, ar tarp keleivių yra gydytojas arba paramedikas, Haroldas mintyse pagalvojo: „O dabar tai šakės...“ Stodamasis jis apsidairė – ar tik nebus vienintelis? Vienintelis. „Nesutikti buvo neįmanoma“.
Kartu su įgula jie greitai įvertino keleivės būklę – pasirodė, kad situacija tikrai ne iš lengviausių.
„Sunkiausia buvo tai, kad iš tikrųjų neturėjome jokių įrankių – mes esame įpratę tarnyboje turėti mediko krepšį su visa būtina įranga ir medikamentais. O dabar – tik kuprinė su asmeniais daiktais atostogoms. Tai buvo tikra improvizacija. Reikėjo pasitelkti visas žinias ir kūrybiškumą“, – pasakojo Haroldas.
Lėktuvo įgula parūpino pirmosios pagalbos rinkinius, palydovės elgėsi labai profesionaliai. Didžiausią pagarbą ir komplimentus Haroldas skiria vyriausiajai skrydžio palydovei – jos pirmosios pagalbos žinios buvo tiesiog be galo geros.
Su šaltu protu ir patirtimi, jis ir vyriausia skrydžio palydovė padėjo keleivei, nuramino ją ir aplinkinius.
„Ši istorija – tai ne tik pavyzdys, kaip profesionalumas neatsijungia net atostogų metu. Tai priminimas, kad kai profesija yra pašaukimas, ji keliauja kartu visur – net 10 kilometrų aukštyje“, – džiaugėsi paramedikas H. Petkus.
(be temos)
(be temos)