Į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę iki 2030-ųjų planuojama investuoti apie 300 mln. eurų Pereiti į pagrindinį turinį

Į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę iki 2030-ųjų planuojama investuoti apie 300 mln. eurų

2025-04-22 16:27
BNS inf.

Iki 2030 metų į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės infrastruktūrą Šiauliuose planuojama investuoti apie 300 mln. eurų, antradienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę iki 2030-ųjų planuojama investuoti apie 300 mln. eurų
Į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę iki 2030-ųjų planuojama investuoti apie 300 mln. eurų / T. Lukšio / BNS nuotr.

Anot jos, augant nacionaliniams ir NATO sąjungininkų poreikiams, ypatingas dėmesys skiriamas karinės infrastruktūros plėtrai ir gerinimui, o Šiauliuose įsikūrusi Karinių oro pajėgų Aviacijos bazė – strateginės reikšmės objektas, kuriame nuo 2004 metų treniruojasi ir NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdo sąjungininkai.

„Vien Šiaulių regione šiuo metu vykdome beveik 30 infrastruktūros projektų, kurie dešimtmečiais tarnaus ne tik Lietuvai, bet ir visam NATO, tad labai svarbu išlaikyti aukštus kokybės standartus tiek sau, tiek verslo partneriams. Turime galimybę sukurti visam NATO itin svarbų oro uostą, todėl privalome jį racionaliai vystyti ir atitinkamai investuoti“, – pranešime cituojama krašto apsaugos viceministrė Orijana Mašalė.

Aviacijos bazėje neseniai atidaryti atnaujinti peronai, skirti krovininiams orlaiviams ir naikintuvams, artimiausiais mėnesiais bus užbaigti dar du svarbūs infrastruktūros projektai: pastatytas naujas orlaivių variklių testavimo peronas bei rekonstruotas riedėjimo takas, teigia ministerija.

Pasak jos, šiais metais planuojama užbaigti ir priešgaisrinės saugos angaro su administracinėmis patalpomis bei keleivių ir krovinių terminalo statybas, kuris yra svarbus NATO logistinių pajėgumų užtikrinimui. Kitais metais bus pastatytas mokymo korpusas.

Aviacijos bazės infrastruktūros projektai finansuojami tiek iš valstybės biudžeto, tiek iš NATO Saugumo investicijų programos lėšų (angl. NSIP).

Iki 2030 metų numatoma visiškai atnaujinti kilimo-tūpimo ir riedėjimo takus, sukurti naują bei modernizuoti esamą infrastruktūrą.

KAM teigimu, tai užtikrintų tinkamas tarnybos sąlygas tiek Lietuvos kariuomenei, tiek NATO sąjungininkų pajėgoms ir palengvintų operacijų vykdymą visame Baltijos jūros regione.

Ateityje numatoma išplėsti administracinės, apgyvendinimo bei sandėliavimo paskirties patalpų plotą, statyti papildomus antžeminio transporto garažus bei orlaivių remonto angarus, pilnai atnaujinti vidaus kelių tinklą bei įgyvendinti kitus infrastruktūros projektus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Bukagalviai komsomolcai

Kur oro gynybos sistemos, kur milijonai dronų ir antidronų??? Kokios po paraliais investicijos į asfaltą, kai ginklų nėra??? Kam tą infrastruktūrą ruošia, gal kremliaus orkams, kuriu propaganda apie Lietuvą jau perspjovė prieškarinę propagandą apie Ukrainą?
1
0
Visi komentarai (1)