Į kilmės šalį nori grįžti 70 neteisėtai į Lietuvą atvykusių irakiečių | kl.lt

Į KILMĖS ŠALĮ NORI GRĮŽTI 70 NETEISĖTAI Į LIETUVĄ ATVYKUSIŲ IRAKIEČIŲ

  • 1

Į kilmės šalį nori grįžti 70 neteisėtai į Lietuvą atvykusių irakiečių, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Jos teigimu, asmenų spartesnio perkėlimo klausimus viceministras Arnoldas Abramavičius aptarė su Irako Migracijos ir perkeltų asmenų ministerijos atstovais.

„Vertiname Irako vyriausybės bendradarbiavimą išduodant dokumentus norintiems grįžti Irako piliečiams. Prie situacijos stabilizavimo Lietuvos – Baltarusijos pasienyje taip pat labai prisidėjo Irako vykdomi repatriaciniai skrydžiai iš Minsko, ir, žinoma, dar vasarą sustabdyti skrydžiai iš Irako į Minską“, – teigė viceministras.

Dėl prieglobsčio Lietuvoje šiemet kreipėsi apie 2,5 tūkst. Irako piliečių. Tik keturiems iš jų prieglobstis buvo suteiktas, kitų laukia grąžinimas į kilmės šalį.

Apie 300 iš jų jau grįžo į Iraką savanoriškai, dar apie 2 tūkst. laukia grąžinimo.

Siekiant paskatinti migrantų savanorišką grįžimą nuo gruodžio 8 dienos iki kitų metų sausio 20-osios kelionpinigiai migrantams padidinti iki 1 tūkst eurų.

Šią savaitę jau ketvirtą kartą Lietuvoje lankosi Irako konsulai, padedantys migrantams susitvarkyti kelionės dokumentus.

Pasak Irako vyriausybės atstovų, jų pagrindinis tikslas – įtikinti savo piliečius grįžti savanoriškai ir nesinaudoti neteisėtais būdais patekti į Europos Sąjungą. Jie taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti priemones kovai prieš neteisėtą migrantų gabenimą.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Bl

net duodant po 1000eu į rankas jie nenori iš čia išvažiuot.Kažin kodėl?:D)))

SUSIJUSIOS NAUJIENOS