Dienos rūpestis
Į žygį – tik su pilna kuprine
Ruošiantis į žygį kirba klausimas, ką reikėtų pasiimti, kad poilsis gamtoje netaptų išgyvenimo bandymu.
Patariama pasiimti mašalus atbaidančias priemones, miegmaišius, viryklėles ir palapines.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro entomologė Danguolė Kisielienė teigė, kad priemonės nuo vabzdžių parduodamos vaistinėse. Būtina atkreipti dėmesį į jų galiojimo laiką. Reikia apsipurkšti vietas, kurių neuždengia rūbai.
Šią vasarą dėl sausros erkių ir uodų yra mažai. Širšes, vapsvas traukia saldumynų kvapai. Todėl nereiktų mėtyti obuolių, kriaušių nuograužų kur papuola. Įgėlus širšei, vapsvai ar bitei, žmogui reikėtų kreiptis į gydytojus.
Būtina saugotis ir galimų užpuolikų. „Reikėtų rinktis stovyklavietę įdauboje, kad iš toliau nesimatytų, galbūt upės slėnį“,- teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadybininkė Vita Užgalytė.
Žmonėms, kurie nenori rizikuoti, patartina apsistoti oficialioje stovyklavietėje arba netoli sodybos.
Į mišką nereikėtų eiti basomis ar apsiavus atvirais batais, reikėtų rengtis drabužius, kurie kuo mažiau paliktų atvirų vietų.
Bendrovės „Turo prekyba“ Klaipėdos filialo vadovo Algirdo Vaičekausko teigimu, žmonės vykdami į žygius pirmiausiai pasirūpina miegmaišiais. Parduotuvėse jau yra siūloma miegmaišių su įvairiais temperatūros režimais. Juose galima nakvoti ir kopose, ir miške.
Vasarą netiktų miegmaišis, kuris yra skirtas miegoti prie minusinės temperatūros.
Komfortą mėgstantys žmonės į žygį gali pasiimti ir nedideles viryklėles bei šviestuvėlius, kurie veikia naudojantis dujiniu balionėliu.
A.Vaičekausko teigimu, labai paklausios yra ir dviračių bagažinės. Jos tvirtinamos ant mašinų stogų, prie galinių durelių. Galima vežti 2 - 4 dviračius.
Paklausiausios yra nedegios palapinės su atsidarančiomis angomis, kurias dengia sieteliai, apsaugantys nuo mašalų.
Naujausi komentarai