Inspektoriams iki šiol nepavyko patekti į šaudyklą su J. Borisovu siejamose valdose | kl.lt

INSPEKTORIAMS IKI ŠIOL NEPAVYKO PATEKTI Į ŠAUDYKLĄ SU J. BORISOVU SIEJAMOSE VALDOSE

  • 14

Su Rusijoje gyvenančiu verslininku Jurijumi Borisovu siejamose valdose Trakų rajone, Vainių kaime, pastatyta viena didžiausių Lietuvoje slapta požeminė šaudykla, sraigtasparnių pakilimo vieta – didžiulė teritorija miške aptverta tvora ir saugoma ginkluotos apsaugos.

Portalas delfi.lt išsiaiškino, kad apie tai, kas dedasi 150 hektarų aptvertoje teritorijoje, nežino ir kai kurios valstybinės institucijos.

Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) tik po kreipimosi į teismą prieš kelerius metus pavyko pasiekti, kad į teritoriją būtų įleisti inspektoriai, atlikti geofizikiniai tyrimai. Inspekcija nustatė, kad 309 metrų ilgio ir 3 metrų pločio požeminis statinys – savavališkas ir įpareigojo jį nugriauti. Tačiau dviejų instancijų teismai šį inspekcijos įpareigojimą atmetė. Šiuo metu VTPSI, kuri uždaroje teritorijoje nustačiusi ir daugiau pažeidimų, svarsto dėl tolesnių veiksmų.

Portalas rašo taip pat negavęs duomenų, jog požeminei šaudyklai policijos būtų išduota licencija. Policijos departamentas nurodė, jog „detalių asmens duomenų apie išduotas licencijas, leidimus ar surašytus nutarimus administracinės teisės pažeidimų bylose tretiesiems asmenims neteikia“.

Tuo metu Statybų inspekcija delfi.lt informavo, kad jos atstovams iki šiol taip ir nepavyko patekti į požeminio statinio vidų, todėl ir jo naudojimo paskirtis iki šiol nėra nustatyta.

Portalas taip pat domėjosi, ar Kaune veikiančiai bendrovei „Geovika“ priklausančiame sklype teisėtai kyla ir leidžiasi sraigtasparniai bei lėktuvai.

Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos Aerodromų skyrius patarėjas Saulius Paulauskas nurodė, kad „Vainių kaime, Trakų rajone, 2018 09 25 išduotas leidimas naudoti skrydžiams lauko aikštelę tik sraigtasparniams, kuris galioja iki 2019 09 25“.

„VšĮ Transporto kompetencijų agentūra, kiek kartų iš šios aikštelės kilo ir leidosi į ją orlaiviai, duomenų neturi. Ši lauko aikštelė patenka į nevaldomą oro erdvę“, – teigė S. Paulauskas.

Bendrovės „Geovika“ akcininkas – „Dovecote Investments“, Nyderlandų Karalystėje registruota įmonė.

Įmonės steigėjas ir iki 2013 metų spalio 23 dienos vienintelis akcininkas buvo Rusijos verslininkas, buvęs Rolando Pakso prezidentinės kampanijos rėmėjas, o vėliau ir patarėjas J. Borisovas. Delfi.lt šaltinių teigimu, jis ir dabar neformaliai kontroliuoja šią įmonę.

Apie galimus nelegalius statinius inspektoriams pranešė buvusi J. Borisovo sutuoktinė Irina Borisova.

Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Keigu l

Jeigu laikomi nelegalus saunieji ginklai leidimas patelti nereikalingas

None

Nevaldoma zona.... Tai puiki viena tolesniam kontrobandos keliui ... nesvarbu, ar tai butu ginklai ar narkotikai. Tokios zonos - tai puikus tranzito kelias is Europos i Rusija ....

...

Laurinkus Laurinkus... kai Pakselis atsisakė vykdyt sutartį su Borisovu, tas jį pavadino politiniu lavonu ir... tą Borisovo 'zadaniją' klusniai Laurinkus atliko; tai kas kam tarnauja?.. O jei ten kažkokia 'nekontroliuojama erdvė', tai... puiki proga pabandyt panaudot tas surūdijusias haubicas ir atstatyt LR suverenumą VISOJE jos teritorijoje.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS