J. Šiugždinienė: tikimės, kad artimiausiu metu pasiskiepys 60–70 proc. abiturientų | kl.lt

J. ŠIUGŽDINIENĖ: TIKIMĖS, KAD ARTIMIAUSIU METU PASISKIEPYS 60–70 PROC. ABITURIENTŲ

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad paskiepijus 60–70 procentų visų abiturientų bus svarstoma dėl jų grįžimo į klases.

„Šiuo metu vyksta labai aktyvi komunikacijos kampanija, organizuojame socialiniuose tinkluose įvairias diskusijas, taip pat lenkų ir rusų kalbomis. Daug komunikuojame ir tikimės, kad 60–70 procentų abiturientų pasiskiepys“, – antradienį LRT radijui sakė ministrė.

Komentuodama, kodėl abiturientų vakcinacijai buvo pasirinka ne „BioNTech-Pfizer“ vakcina, ministrė akcentavo, kad abiturientai turi teisę pasirinkti, kuria vakcina jie nori būti paskiepyti, tačiau pasirinkimus riboja gaunami vakcinų kiekiai.

Šiandien abiturientai gali rinktis, kokia vakcina nori skiepytis, bet vienų kiekiai yra didesni, kitų – mažesni.

„Nėra taip lengva pasirinkti vakcinas, jų yra tam tikri kiekiai. Šiandien abiturientai gali rinktis, kokia vakcina nori skiepytis, bet vienų kiekiai yra didesni, kitų – mažesni. Mes tikrai neribojame pasirinkimo galimybės – dalis jų skiepijasi „Pfizer“, dalis – „AstraZeneca“. Tikrai nematome čia problemos, nes „AstraZenecos“ imunitetas jau susiformuoja po pirmo skiepo“, – sakė J. Šiugždinienė.

„Žinoma, skiepijimas abiturientams nėra privalomas, mes raginame skiepytis, nes tai yra saugiausias būdas sugrįžti į klases“, – teigė švietimo, mokslo ir sporto ministrė.

Pasak J. Šiugždinienės, siekdami kuo didesnio pasiskiepijusių abiturientų skaičiaus rajonuose, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė komunikacijos kampanijas vykdyti ir kitomis kalbomis.

„Matome, kuriose savivaldybėse skiepijimas vyksta vangiau, tai kalbėjome su mokyklų direktoriais, kurie teigia, kad jaunimui trūksta objektyvios informacijos jų gimtąja kalba. Iki šiol konsultacijos su gydytojais buvo organizuojamos tik lietuvių kalba, na o šią savaitę nusprendėme konsultacijas vykdyti lenkų bei rusų kalbomis“, – teigė ministrė.

Pasak ministrės, egzaminai abiturientams planuojami vykdyti gyvai dėl jau turimos patirties organizuojant egzaminų pasiruošimą sporto salėse ir kitose patalpose.

„Planuojame egzaminus gyvai, jau tokios patirties turime. Čia tikrai nemanome, kad kils kokių problemų“, – tvirtino J. Šiugždinienė.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Saugokite savo vaikus,

tėveliai...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS