Karą palaikančio rusų verslininko partnerio šeima turi leidimus gyventi Lietuvoje | kl.lt

KARĄ PALAIKANČIO RUSŲ VERSLININKO PARTNERIO ŠEIMA TURI LEIDIMUS GYVENTI LIETUVOJE

  • 0

Vienoje įmonėje su Rusijos invaziją į Ukrainą remiančiu oligarchu Igoriu Altuškinu dirbančio ir aukštas pareigas Rusijoje užimančio verslininko Maksimo Ščibriko šeima turi leidimus gyventi Lietuvoje.

Kaip penktadienį praneša LRT portalas, M. Ščibrikas užima pareigas Rusijos vario kompanijoje, kurios pagrindinis akcininkas – I. Altuškinas. Ši įmonė bei pats I. Altuškinas gegužės 19 dieną sulaukė Jungtinės Karalystės sankcijų, jas prieš tai jau taikė ir Ukraina.

Įtariama, kad I. Altuškinas, yra artimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bei remia Rusijos gynybos ministerijos šturmo padalinį – Uralo batalioną, kuris kovoja Ukrainos Luhansko srityje.

Savo ruožtu, M. Ščibriko įmonė Lietuvoje perregistravo Rusijos olimpinei čempionei Aleksandrai Maksakovai priklausantį žirgą. Toks žingsnis žengtas netrukus po to, kai Tarptautinė žirginio sporto federacija uždraudė Rusijos sportininkams ir jų žirgams dalyvauti tarptautinėse varžybose dėl karo Ukrainoje.

Šis žirgas kartu su A. Maksakova dalyvavo Tokijo olimpinėse žaidynėse ir kitose tarptautinėse varžybose. Už perregistravimą atsakinga bendrovė „Sportinių žirgų investicija“ priklauso Ščibrikų šeimai.

Įmonė yra registruota Lietuvoje, Palangoje, joje A. Maksakova kartu su savo vyru, Rusijos sportininku Jegoru Ščibriku dirba jojimo treneriais. Jie turi leidimus gyventi Lietuvoje.

Pasak LRT portalo, J. Ščibrikas ir A. Maksakova yra kreipęsi į Lietuvos žirginio sporto federaciją dėl galimybės atstovauti Lietuvai, tačiau toks prašymas buvo atmestas.

Gairės: Rusijos verslininkas, palaiko karą, leidimas gyventi Lietuvoje, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS