Karantinas – iki sausio 31 dienos: ribojamas nebūtinas judėjimas, uždaromos kai kurios parduotuvės | kl.lt

KARANTINAS – IKI SAUSIO 31 DIENOS: RIBOJAMAS NEBŪTINAS JUDĖJIMAS, UŽDAROMOS KAI KURIOS PARDUOTUVĖS

Griežtinant karantiną, Lietuvoje nuo trečiadienio bus uždaryta dauguma parduotuvių, išskyrus maisto prekių, apribojamas žmonių išvykimas iš namų be svarbios priežasties, tačiau šeimoms bus leidžiama palikti namus pasivaikščioti atvirose vietovėse savivaldybės ribose, nesusitinkant su kitais žmonėmis.

Tokį sprendimą sekmadienio vakarą priėmė į pirmąjį posėdį susirinkusi Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė.

„Man atrodo, kad reikia labai atviromis akimis žiūrėti į tai, kas vyksta ir ne veltui šiandien girdėjome, kad ir kitos valstybės, konkrečiai Vokietija, taip pat įveda labai griežtus apribojimus, kurie taip pat įsigalioja nuo trečiadienio“, – posėdyje sakė I. Šimonytė.

„Matyt, kad iššūkiai mums visiems yra labai panašūs: galėjome turbūt kažką padaryti gerokai anksčiau negu yra šiandien ir galbūt šiandien jau būtume toje situacijoje, kada galėtume naudoti tradicines kontrolės priemones ir truputį ramiau laukti Kalėdų“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, šiuo metu sunku pasakyti, kur yra blogiausia padėtis ar didžiausia rizika, todėl įvesti griežti ribojimai reikalingi, kad būtų galima grįžti prie situacijos, kai rizikas valdyti galima ribojant tik konkrečius sektorius.

„Lietuvoje nėra saugios vietos“, – konstatavo premjerė.

Uždaromos parduotuvės

Be maisto parduotuvių, toliau dirbti galės vaistinės, veterinarijos, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvės. Jose vienam asmeniui turi būti suteikiamas 10 kvadratinių metrų plotas.

Veikti taip pat galės internetinės prekybos prekių atsiėmimo vietos.

„Čia vėl gi siūloma pasinaudoti patirtimi, kuri buvo pavasario karantino metu, kai veikė iš esmės tos prekybos ar paslaugų įstaigos, kurios teikė būtinąsias, labai reikalingas prekes ir paslaugas, kur nėra rizikos dėl artimo kontakto“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Lietuvoje nėra saugios vietos.

Švietimo įstaigos dirbs nuotoliniu būdu, tačiau darželiai turės priimti vaikus, jei jų tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Uždraustos bet kokios kontaktinio pobūdžio paslaugos, o apgyvendinimo paslaugos gali būti teikiamos tik izoliacijai.

Nuo trečiadienio bus draudžiama išvykti už savo savivaldybės ribų, nebent vykstama į darbą, laidotuves, dėl būtinosios medicinos pagalbos ar į sau priklausančius namus kitoje savivaldybėje. Šis draudimas galios iki sausio 3 dienos.

„Siūlome remtis ta patirtimi, kuri buvo pavasarį, velykiniu laikotarpiu, kai buvo ribojamas judėjimas tarp skirtingų savivaldybių, išskyrus jeigu ten yra turimas nekilnojamasis turtas, bet bendras principas, kurį siūlome nustatyti – nutarėme, kad šeimos laikytųsi savo gyvenamosios vietos, nebent išvykti yra būtina“, – sakė premjerė.

Draudžiama išvykti ši namų

Taip pat įvedamas draudimas išvykti iš namų, nebent tai susiję su darbu, apsipirkimu parduotuvėje, vykstama į laidotuves, gydymo įstaigą, prižiūrėti savimi pasirūpinti negalinčių asmenų. Vienos šeimos nariams bus galima išvykti pasivaikščioti atviroje vietoje.

Pasak I. Šimonytės, išimtis leisti išvykti pasivaikščioti padaryta siekiant, kad pernelyg nenukentėtų žmonių emocinė būklė.

Uždrausta bendrauti ne su savo namų ūkio gyventojais, išskyrus neatidėliotinus atvejus.

„Yra siekiama sumažinti kontaktų skaičių, todėl ir buvęs sprendimas Vyriausybės dėl dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių tarpusavio kontaktų yra keičiamas ir siūlomas principas, kad bendravimas liktų vienos šeimos ribose“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Taip pat nebebus leidžiami individualūs fizinio aktyvumo užsiėmimai, tačiau toliau galės vykti aukšto meistriškumo sporto pratybos.

„Yra siūloma atsisakyti išimties dėl individualių fizinio aktyvumo užsiėmimų, kaip turinčių artimą kontaktą ir keliančių tam tikrą papildomą riziką“, – sakė I. Šimonytė.

Šios sąlygos galios iki sausio 31 dienos.

Prašo likti namuose

Pasak I. Šimonytės, jeigu situacija pagerėtų anksčiau, galėtų būti svarstomas karantino sąlygų peržiūrėjimas jas sušvelninant.

„Dėl tikrumo ir mažesnio blaškymosi yra siūloma patvirtinti šiuos apribojimus iki sausio 31 dienos. Nors tai atrodo gana ilgas laikotarpis, bet ekspertų siūlymu, laikotarpis nuo penkių iki septynių savaičių yra pageidautinas ir mano pačios vertinimu, vis dėlto geriau yra turėti iš karto maksimalų laikotarpį, jeigu taip galima pasakyti tokiomis netikromis sąlygomis, ir vėliau netikėtai situacijai galbūt klostantis geriau arba atsiradus kitoms kontrolės priemonėms ir įrankiams, tiesiog persvarstyti apribojimų atšaukimą negu nuolat laikyti visuomenę įtampoje, kas kažkiek laiko pratęsinėjant iš esmės tas pačias priemones“, – kalbėjo ji.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, jog biudžete bus numatomos priemonės suteikti paramą darbuotojams ir verslui, nukentėsiantiems nuo apribojimų.

Pasak jos, konkrečios priemonės bus pristatytos artimiausią savaitę. Ji tikino, jog žmonės ir verslas nebus palikti nuošalyje. Tai, kad biudžete bus numatytos lėšos kompensuoti už įvedamus suvaržymus, patvirtino ir I. Šimonytė.

 

 

Profesorius Mindaugas Stankūnas posėdyje teigė, kad užsikrėtimų srautas didžiausias šeimose, gydymo įstaigose bei mokyklose.

„Reikia suvaldyti plitimą šeimose. Reikia riboti mažų susirinkimų apimtis. Uždaryti ugdymo įstaigas Užtikrinti asmens apsisaugojimo priemonės. Tai pagrindinės priemonės, kurios sumažintų pandemijos plitimą“, – teigė jis.

Pasak profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus, svarbiausia riboti kontaktus ir asmenų judėjimą.

„Tai taikė kitos šalys, kurios turėjo dar sudėtingesnę situaciją. Tai davė rezultatą“, – Vyriausybės posėdyje teigė V. Kasiulevičius.

Rašyti komentarą
Komentarai (79)

Sėddžiu ir juokiuosi

Vot jums, konservų vartotojai ir mylėtojai, tie draudimai, kurių bijojote iš Karbauskio ir alkoholiko Verigos gauti... :))))) Ar Patenkinti?? Džiaukitės ir krykštaukite! :)))) Jūsų Šimonytę reikėjo į durnyną uždaryti, o jūs ją premjere išrinkote :)))))))))))) Šaunuoliai! Btw, Lanzbergis = Putleris, konservatoriai = jedinorosai. Definitely.

STOP CENZŪRAI

TAM KAS TURI GALVĄ IR JĄ NAUDOJA PAGAL PASKIRTĮ . ŽIŪRĖKIT INTERNETINĘ TV , BE CENZŪROS : KITAIP TV , OP TV , IŠ SAVO VARPINĖS .........PRADŽIAI

Kęstas

Kodėl girtas ieško pamestų raktų prie stulpo su lempa? Nes ten šviesu ir viskas matyti. Kodėl konservatoriai uždaro visus didžiuosius prekybos centrus? Nes ten vaikštančias minias mato konservatorių rinkėjai ir piktinasi. Ar padės karantinas? Ne, žmonės važinės į darbą, reikia ar nereikia, sėdės pribez_dėtose, blogai vėdinamose darbovietėse, užsikrės ir parneš virusą namo. Lietuviškas gobšumas neleidžia sustabdyti nebūtinus darbus. Pelnas yra svarbiausia. Todėl viskas, kas dabar Lietuvos valdžios daroma, yra teatras rinkėjams. Reikia vengti uždarų, blogai vėdinamų, patalpų, reikia vengti susibūrimų darbe, reikia vengti artimo kontakto darbe ir namuose. Niekas Lietuvoje to nedaro. Toliau turėsime susirgimų rekordus, mirčių begales, kol neateis amerikonai su vakcina mūsų gelbėti. Konservatoriai yra nevykėliai. Nuorodas ir platesnį aptarimą galima rasti, guglinant žodžius apie mokslą-studijas-ekonomiką.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS