Kariuomenė iš „auksinių šaukštų“ pardavėjų toliau perka prekes | kl.lt

KARIUOMENĖ IŠ „AUKSINIŲ ŠAUKŠTŲ“ PARDAVĖJŲ TOLIAU PERKA PREKES

  • 26

Kariuomenė toliau įsigyja prekes iš verslininkų, prieš kelerius metus nuskambėjusių „auksinių šaukštų“ istorijoje, kai įrankiai buvo perkami už keliskart didesnę, nei rinkos kainą.

Kaip skelbia LNK televizija, po kilusio skandalo įmonė „Nota Bene“ buvo įtraukta į juoduosius sąrašus ir nebegali dalyvauti valstybiniuose viešuosiuose pirkimuose, tačiau Krašto apsaugos ministerijai priklausanti Gynybos resursų agentūra toliau perka prekes iš kitos akcininkų įsteigtos įmonės „ProGear LT“. Vienas paskutiniųjų sandorių – 42 palapinės, kurių bendra vertė siekia beveik 130 tūkst. eurų.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad nepaisant savininkų, į juoduosius sąrašus neįtraukta įmonė gali dalyvauti viešuosiuose pirkimuose ir ministerija privalo skelbti ją laimėtoja, jei „yra geras kainos ir kokybės santykis“. Tai patvirtina ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Pernai su įmone „ProGear LT“ kariuomenė sudarė šešias sutartis, daugiausiai susijusias su automobilių ir karinės technikos detalėmis.

Skandalas dėl vadinamųjų auksinių šaukštų kilo, kai Viešųjų pirkimų tarnyba 2016 metų rugpjūtį paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš „Nota Bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau nei rinkoje. Įmonė grąžino kariuomenei apie 4 tūkst. eurų už kariuomenės įsigytus virtuvės įrankius.

Vilniaus miesto apylinkės teismas „auksinių šaukštų“ byloje taip pat kaltu dėl sukčiavimo pripažino buvusį bendrovės „Nota Bene“ vadovą Andrių Jazgevičių ir skyrė jam 7 tūkst. eurų baudą. Jis pripažintas kaltu už tai, kad dalį kariuomenei parduodamų prekių pažymėjo svetimu prekės ženklu.

Rašyti komentarą
Komentarai (26)

Kirvis į nugarą

Toliau leidžia vagims vogti

Pagarbinis

Uztat toks Zolotovas, Rosgvardijos “generolas” paskutini karta aprupindamas savo gvardija sugebejo perverti keturi kartus brangiau, nei kainuoja eilineje parduotuveje, ir sumele sau i kisene 29milijonai usd. Penki tukstanciai euru virsijo uz saukstus cia. Mums dar mokintis ir mokintis is rusu valdzios kokiomis milziniskomis sumomis reikia vogti.

smegeneles nerasta Kubiliaus darbai dar tesesi ir toliau

kada visi vagys atsakys uz savo machinacijas,sugrazinti visus pinigus i lietuvos fonda ,kada tai bus,,,,,,,
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS