Kariuomenė planuoja naują pirkinį: beveik 9 mln. eurų kainuos ryšio sistemos | kl.lt

KARIUOMENĖ PLANUOJA NAUJĄ PIRKINĮ: BEVEIK 9 MLN. EURŲ KAINUOS RYŠIO SISTEMOS

Gynybos resursų agentūra prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) lapkritį sudarė preliminarią sutartį dėl ryšio sistemų pirkimo už daugiau nei 8,7 mln. eurų.

Be to, tą pačią dieną su Jungtinių Valstijų bendrove „Harris Global Communications“ kariuomenė sudarė dar vieną sutartį – nupirkta radijo stočių už daugiau nei 1,6 mln. eurų.

„(Mažesnės vertės – BNS) sutarčiai pinigai buvo suplanuoti. Kita sutartis yra preliminari ir trejiems metams. Šios preliminarios sutarties užsakymų mokėjimai bus atliekami iš sutaupytų, nepanaudotų lėšų – nesuplanuotos lėšos atsiranda metų pabaigoje“, – rašoma KAM atstovės Astos Galdikaitės BNS atsiųstame komentare.

Teigiama, kad pirmąją partiją radijo stočių numatoma pristatyti kitų metų antrajame ketvirtyje.

„Perkamos „Harris“ automobilinės radijo stotys bus integruotos į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų padalinių ginkluotės valdymo bei šarvuočių M113 ryšio sistemas“, – tvirtinama pranešime.

KAM akcentuoja, kad ryšio sistemos perkamos toliau vystant kariuomenės pajėgumus.

Ministerija teigia, kad Lietuvos kariuomenė jau daugiau nei 20 metų naudojo Jungtinių valstijų kompanijos „Harris RF communications“ ryšio sistemas.

„Lietuvos kariuomenėje nuo 1996 metais diegiant radijo ryšio sistemą lygiagrečiai vykdomas ir mokymo programų, instruktorių, specialistų ir naudotojų rengimas. Lietuvos kariuomenės mokymo pajėgos organizuoja „Harris“ įrangos personalo apmokymą“, – rašoma komentare.

Ministerija akcentuoja, kad „Harris Global Communications“ gaminamos radijo stotys yra plačiai naudojamos sąjungininkų šalių kariuomenėse, su kuriomis Lietuvos kariuomenės padaliniai yra bendruose kariniuose junginiuose ir kuriuose nuolat organizuojami apmokymai ir pratybos, siekiant užtikrinti veiksmų koordinaciją.

Rašyti komentarą
Komentarai (28)

Jonas

Va čia ir būtų tie 10 mln ,kurių pagrįstai prašo gaisrininkai, o kaip Lietuva besipūstų kaip varlė prieš rusų dalgį, baigsis ,kaip ir buvo prieš karą: pasipriešinti rusams tik Smetona su Bizausku norėjo, o generolai net iš ragatkės neišovė ir tvarkingai rusams naujausią ,net neišpokuotą ginkluotę perdavė...

Fufaike

Zurnaliugos nebeturit apie ka rasyti?vos ne kiekviena diena,ka pirks kariuomene...rytoj bus straipnis kariuomene planuoja pirkti triusiku uz pusantro milijono.eiliniam zmogeliui atrodys kosmosas.kam jus priesinat tauta??

.

jav pasake lietuva padare
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS