Kariuomenės vadas: 10 mln. eurų sumažintas gynybos biudžetas paveiks kovinį rengimą | kl.lt

KARIUOMENĖS VADAS: 10 MLN. EURŲ SUMAŽINTAS GYNYBOS BIUDŽETAS PAVEIKS KOVINĮ RENGIMĄ

Pakoreguotame šalies biudžeto projekte 10 mln. eurų mažėjantis finansavimas gynybai privers peržiūrėti kitų metų kovinio rengimo planus, sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Tai nėra maži pinigai, mes planavome kitų metų biudžeto išlaidas, tikrai įvertinome, kad tie 10 mln. bus. Bet tai yra politikų sprendimas – aišku, tai įtakos šiek tiek kai kurią mūsų veiklą, tai įtakos gal ir kovinį rengimą, kažkiek reikės peržiūrėti tuos planus“, – LRT radijui pirmadienį sakė kariuomenės vadas.

Jis sako, kad taupant lėšas, nebus atsisakoma planuotų ginkluotės ar karinės technikos įsigijimų, kitų suplanuotų pirkimų, statybos ir remonto darbų.

„Bet naujų tikslų, užduočių nesikelsime“, – sakė jis.

Pasikeitus ekonomikos augimo prognozėms, gruodžio pradžioje Seimui pateiktame atnaujintame biudžeto projekte gynybai numatyta skirti kiek daugiau nei 1 mlrd. 17 mln. eurų. Ankstesniame projekte krašto apsaugai buvo numatyta daugiau nei 1 mlrd. 27 mln. eurų.

Asignavimų procentas nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) išlieka tas pats – 2,02 procento. Šiemet gynybos biudžetas siekia maždaug 967 mln. eurų arba 2,03 proc. BVP.

Parlamentinės politinės partijos, išskyrus socialdemokratus, yra sutarusios iki 2030 metų gynybai skirti ne mažiau kaip 2,5 proc. BVP.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

ALGIS

OI , OI , OI VARGŠEIAI , UŽUOJAUTA , BAŽNYČIOJ UŽDEGSIU ŽVAKEKĘ .

A

Mazint algas storasikniam generolam kurie tik ora gadina ir velnias zino kam ju tiek reikia tokiaj nedideliai armijai.

MATAU, KAD BALTAS ARKLYS ANT GALVOS VITOJ SMEGENIES

10 milijardu euru kaip ir neuztenka? Metalo lauzui pirkt da valiaiai. Soviniam piniondzu ner. Bet jeigu dziundzem 10 lmn nurez , tada jau nafik?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS