Kazlų Rūdoje atidaryta karinė stovykla „Jonas“ | kl.lt

KAZLŲ RŪDOJE ATIDARYTA KARINĖ STOVYKLA „JONAS“

  • 7

Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje pirmadienį bus oficialiai atidaryta nuolatinė Lietuvos ir sąjungininkų kariams skirta modulinė stovykla „Jonas“.

Naujojoje stovykloje galės įsikurti 600–800 karių.

„Aš pabrėžčiau žodį „nuolatinė“. Per pastaruosius kelerius metus yra įrengtos trys nuolatinės ir viena laikina stovykla. Būtent šios nuolatinės stovyklos užtikrina mums, kaip priimančiai šaliai, kitų šalių paramą. Nes priimti pustrečio tūkstančio karių, jeigu prireiktų, būtų naudojamos šios stovyklos“, – renginyje sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys, Mokymo ir doktrinų valdybos vadas Modestas Petrauskas, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

„Ši stovykla, kaip ir kitos, prisidės prie sąjungininkų greitesnio ir sklandesnio priėmimo, (...) prie Lietuvos saugumo, gynybinių pajėgumų stiprinimo“, – sakė M. Petrauskas.

A. Čemerkos / KAM nuotr. 

Pasak jo, šiuo metu stovykloje tarnaus šauktiniai.

Kaip skelbia ministerija, pradžioje čia gyvens apie 400 šauktinių. Stovykloje įrengti gyvenamieji, darbo, poilsio, bei ir sanitariniai konteineriai, taip pat įvairios paskirties angarai: transporto remonto, sporto, maitinimo salė bei transporto technikos remonto depas.

Įrengtos ir atviros bei uždaros sporto aikštelės, inžineriniai tinklai, kietos dangos stovėjimo aikštelės, vandens ir nuotekų rezervuarai. Transporto saugojimui paruošta 15 tūkst. kv. metrų stovėjimo aikštelė, užtikrinanti galimybę kovinio bataliono išsidėstymui su 150 technikos vienetų.

A. Čemerkos/ KAM nuotr. 

Bendra investicijų į stovyklą vertė – 18,7 mln. eurų: aikštelių su inžineriniais tinklais atnaujinimas kainavo beveik 8 mln. eurų, apie 10 mln. eurų – konteinerių, angarų įrengimas.

Pasak ministerijos, spartus ir kokybiškas karinės infrastruktūros vystymas yra svarbus nacionalinio saugumo ir atgrasymo politikos stiprinimo aspektas.

Ministerijos duomenimis, į  Lietuvos kariuomenė infrastruktūrą yra investuojama apie 10 proc. gynybos biudžeto ir ši dalis pastaraisiais metais reikšmingai auga. Šiuo metu vystoma apie 200 didesnių ir mažesnių projektų.

GALERIJA

  • Kazlų Rūdoje atidaryta karinė stovykla „Jonas“
  • Kazlų Rūdoje atidaryta karinė stovykla „Jonas“
  • Kazlų Rūdoje atidaryta karinė stovykla „Jonas“
  • Kazlų Rūdoje atidaryta karinė stovykla „Jonas“
A.Čemerkos/ KAM nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Jonas

Stovykla nebaigta įrengti. Niekas neveikia elektros nėra toletuose ir duše. Poilsio kambarys neveikia sporto salė taip pat. Poilsio kambaryje yra keli virduliai prie kurių stovi šauktinių eilė Šauktiniai atvežti į neparuošta bazę.

D.

O man BAISU daros... Viskas karui... O žmogui kas ?...

skiep

IVAN
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS