Penktadalis naujų COVID-19 židinių – švietimo įstaigose, ieškoma, kaip juos valdyti | kl.lt

PENKTADALIS NAUJŲ COVID-19 ŽIDINIŲ – ŠVIETIMO ĮSTAIGOSE, IEŠKOMA, KAIP JUOS VALDYTI

Daugiausiai – penktadalis – naujų COVID-19 židinių fiksuojami švietimo įstaigose, ieškoma sprendimų, kaip juos valdyti, teigia Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Pasak jos, šias problemas aptarė pirmadienį posėdžiavusi vidaus reikalų ministrės vadovaujama Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK).

Posėdžio metu bene daugiausia dėmesio skirta ugdymui – siekiant kuo greičiau atverti mokyklas, būtina sudaryti sąlygas testavimui, kad tiek mokiniams, tiek mokytojams būtų saugu grįžti į kontaktinį mokymąsi.

„Skaičiuojama, kad 20 proc. nuo visų esamų židinių fiksuojami švietimo įstaigose. VESK paprašė Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijų pateikti pasiūlymus dėl protrūkių švietimo įstaigose valdymo“, – pranešime teigia VRM.

Šiuo metu daugiau nei 60 proc. vaikų yra grįžę į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas, taip pat nuo kovo 22 dienos pradinis ugdymas vykdomas kontaktiniu būdu.

Anot statistikos, visose švietimo įstaigose serga arba yra izoliuoti apie 0,5 proc. mokinių ir 0,7 proc. pedagogų.

Matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje.

Kitos dvi sritys, kur fiksuojami didžiausi protrūkiai, – tai gydymo įstaigos ir gamybos įmonės, susirūpinimą kelią ir susirgimai šeimose.

„Nors susirgimų skaičius auga, bet matome, kad Velykų savaitgalio ribojimai vis dėlto buvo naudingi ir jų laikymasis leido išvengti staigaus susirgimų skaičiaus didėjimo šalyje“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Sveikatos apsaugos ministerija pažymėjo, kad nuo kovo pasaulyje didėja sergamumas koronavirusine COVID-19 infekcija ir mirtingumas nuo šios ligos auga.

Lietuvoje sergamumo rodiklis šiuo metu viršija 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų, daugiausiai naujų atvejų per dvi savaites nustatyta Vilniaus ir Alytaus regionuose.

Lietuvoje pirmuoju skiepu nuo COVID-19 paskiepyta apie 20 proc. gyventojų. 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, praėjusią savaitę į Klaipėdą keltais atvyko 2477 asmenys, krovininiais laivais atplaukė 970 asmenų. Per oro uostus į Lietuvą ES išoriniais reisais atskrido 5915 asmenų.

VSAT duomenimis, per visą laiką nuo vasario 8-osios, kai buvo atnaujinta kontrolė, tiek jūrų, tiek oro uostų patikros punktuose nustatomi tik pavieniai pažeidimai dėl QR kodo ar COVID-19 testo neturėjimo.

Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 234 tūkst. 232 žmonės.

Pagal deklaruojamus duomenis, tebeserga 58 tūkst. 505 užsikrėtusieji, tačiau statistiškai skaičiuojama, kad sirgti turėtų 14 tūkst. 292 asmenys.

Nuo COVID-19 Lietuvoje iš viso mirė 3770 žmonių. Su šia infekcine liga – tiesiogiai ir netiesiogiai – siejamos 7639 mirtys.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Rasa

Siūlymas, pereiti į nuotolinį ugdymą, ir nebus židinių. Visi darželiai dirbo ir dirbą tiesiogiai su vaikais, tėvais visą karantiną.

Daina

Mamyte, atsipeikėk. Darželio lankymas neprivalomas, taigi augink pati, kad tos auklėtojos tokios blogos. O kas židinius darželiuose liečia - tai taip ir bus, kol bus perpildytos grupės ir pandemijos ir šiaip visais laikais. Argi normalu grupėj 20 vaikų ir viena auklėtoja??? Rašo - o va kodėl visam pasaulį dirba darželiai ir mokyklos net ir per pandemiją? Gal geriau pasižiūrėkit kokios salygos ten ir kokios pas mus? Nei pastatai nepritaikyti (be vėdinimo, rekuperacijos), nei vaikų kiekis tenkantis vienam suaugusiam žmogui, plius užsienyje niekur vaikų darželiuose nelaiko po 10,5 - 12 val...

Mama

Nesąmones , teisingai komentuota ,šalin rankas nuo vaikų, užteks eksperimentų gyvuliai.Vaikus sąmoningai peršaldo auklėtojos , kad grupėse būtų mažiau vaikų.Joms lengviau dirbti.Stebėjome jų darbą, per bloga orą veda į lauką ,tėvai atveda vaikus parengtus pagal orą koks turėtų būti, tačiau oras nebūna toks koks skelbemas o vaikus išveda plonai parengtus , iškilus šiaurės vėjui , todėl ir suserga.Neturi dirbti prie vaikų , su vaikais žmonės, kurie nemėgsta tokio darbo .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS