Krašto apsaugos savanorių pajėgos per metus išaugo beveik 1,2 tūkst. narių | kl.lt

KRAŠTO APSAUGOS SAVANORIŲ PAJĖGOS PER METUS IŠAUGO BEVEIK 1,2 TŪKST. NARIŲ

  • 1

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) per metus išaugo beveik 1,2 tūkst. narių, trečiadienį skelbia Krašto apsaugos ministerija (KAM).

KAM taip pat žada, kad per šiuos metus smarkiai pagerės Krašto apsaugos savanorių pajėgų aprūpinimas.

„Išaugęs krašto apsaugos finansavimas, leidęs paspartinti Lietuvos kariuomenės plėtrą ir modernizavimą, sudarė sąlygas ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų stiprinimui“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak pranešimo, šiuo metu krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja apie 5,6 tūkst. karių. Pernai prie pajėgų prisijungė beveik 1,2 tūkst. naujų karių savanorių, tad Vilniaus rinktinėje buvo sukurta nauja savanorių kuopa.

Šiuo metu krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja apie 5,6 tūkst. karių.

Anot KAM, plėtojant Krašto apsaugos savanorių pajėgas prioritetas skiriamas trims sritims: kario individualiai ekipuotei, aprūpinimui ginklais ir transportavimo pajėgumo plėtrai.

Stiprinant kario individualią ekipuotę, savanorių pajėgos šiuo metu yra visiškai aprūpintos šalmais, šiemet taip pat bus pilnai aprūpintos neperšaunamomis liemenėmis ir naktinio matymo prietaisais. Planuojama, kad pagerės ir aprūpinimas pirmosios medicinos pagalbos rinkiniais.

Anot KAM, prie daugelio šių poreikių tenkinimo prisideda ir parama iš Lietuvos strateginių sąjungininkų JAV.

Ministerija nurodo, kad KASP kariai yra pilnai aprūpinti ir šaunamaisiais ginklais – automatiniais šautuvais G36 su optiniais taikikliais, pistoletais, taikliojo šaulio šautuvais FN SCAR, M-14T, prieštankiniais granatsvaidžiais „Carl Gustav“. Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai yra aprūpinami ir specializuotais konteineriais, skirtais saugoti amunicijai (vienkartiniams granatsvaidžiams, šaudmenims).

Stiprinant transportavimo pajėgumų plėtrą, kuopos yra aprūpintos kariniais visureigiais, iš dalies – didelio pravažumo mikroautobusais. KASP transporto parkas pildomas motociklais, keturračiais, sunkvežimiais, krovininiais mikroautobusais.

Anot KAM pranešimo, taip pat gerinamos karių savanorių socialinės garantijos: nuo 2024 metų pradžios jiems bus mokamas dviejų bazinių dydžių priedas už tarnybą kareivinių režimu.

Apie 5,6 tūkst. KASP tarnaujančių karių savanorių yra pagal kario savanorio sutartį savanoriškai įsipareigoję karo prievolininkai, atliekantys nenuolatinę karo tarnybą.

Kovinio rengimo pratybos kariams savanoriams vyksta apie 30 dienų per metus, dažniausiai savaitgaliais, savanoriams sudarant galimybes suderinti tarnybą kariuomenėje ir civilinę veiklą – darbą ar studijas.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

vakcina.... a PSD tai veikia !!!

nori ,nenori...varo visus neisgalincius susimoket i armija savanoriais.... nekurie gal net rekrutais pasiliks , bet gink dieve as nieko pries mano draugo lanzbergio dvara gi turi gint...nemokamai.....privalo...........jus cia baikit galvot kitaip a tai gerbiama prokurore pasiule privaloma medikamentini gydima kitaip galvojantiems...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS