Kretingos medelynas vilioja ne tik klaipėdiečius Pereiti į pagrindinį turinį

Kretingos medelynas vilioja ne tik klaipėdiečius

2007-10-20 09:00

Kretingos medelynas vilioja ne tik klaipėdiečius

Vienas iš seniausių Lietuvoje Kretingos miškų urėdijos medelynas yra žinomas ne tik tarp Klaipėdos regiono gyventojų. Čia išsirinkti medelių ar krūmų atvažiuoja ir liepojiškiai.

Patogi vieta

Kretingos miškų urėdijos medelyno viršininkas Leonardas Balčikonis pasakojo, kad sovietiniais metais latvių į Kretingą pirkti augalų atvažiuodavo kur kas daugiau. Tačiau vėliau, kai buvo sugriežtinta sienų apsauga ir sanitariniai reikalavimai, klientų iš šalies kaimynės sumažėjo.

Nepaisant to, latvių Kretingos medelyno darbuotojai sulaukia ir dabar.

Panevėžiečiai ir šiauliečiai perkasi šiame medelyne, nes jis yra labai patogioje vietoje – vos už penketo kilometrų nuo Kretingos, ties keliu Palanga – Šiauliai.

Čia medelynas buvo įkurtas apie 1972 metus.

Iki tol 1930 metais legendinio miškininko Marijono Daujoto įkurtas medelynas veikė pačioje Kretingoje, Savanorių gatvėje. Tačiau urėdijai plečiantis ir pristigus vietos, Kretingoje liko tik administracinis pastatas, o pats medelynas buvo iškeltas į užmiestį, kur jam skirta 40 hektarų žemės.

Vietoje miško – prūdas

Šiandienio medelyno teritorijoje teliūskuoja tvenkinys. Jis vietoje čia ošusio miško buvo iškastas medelyno augalams laistyti.

Nors tvenkinys – nemažas, tačiau, pasak L.Balčikonio, dabartiniam medelynui jau reikėtų didesnio.

Medelyno centre, netoli pardavimų aikštelės, stūkso ir nebeveikiantis elektrodinės katilinės bokštas. Ant jo – gandralizdis.

Tiesa, pastaruosius du pavasarius gandras parskrido be patelės. Medelyno darbuotojai spėjo, kad paukštis liko našliu. Vis dėlto kitos pačios gandras neskuba dairytis.

Kalnapušės - „ant bangos“

Šiuo metu medelyne auga apie 220 rūšių ir formų medžių bei krūmų.

Iš tokios gausybės augalų išsirinkti nelengva, bet medelyno darbuotojai neatsisako padėti. Jie neretai klientams pataria, koks augalas tiktų labiau augti vienoje ar kitoje vietoje, kaip jis atrodytų.

L.Balčikonis sakė, kad dabar „ant bangos“ yra ir kalnapušės. Žmonės noriai jomis puošia savo namų aplinkas, nes kalnapušės – nepretenzingos. Kalnapušės auga gana lėtai ir jų nereikia formuoti.

Nori didelių medžių

Šiuo metu labiausiai paklausūs didieji medžiai: liepos, ąžuolai, eglės, kėniai, pušys, nes kai miestuose sparčiai vyksta statybos, steigiami nauji gyvenamieji rajonai, statytojams norisi juos iškart ir apželdinti.

Prieš kelerius metus urėdija įsigijo didiesiems medžiams auginti reikalingos technikos.

Deja, medžiai auga ne taip greitai, kaip norėtųsi.

Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas aiškino, kad prieš 3 metus pasodinti didieji medžiai bus tinkami tiekti užsakovams tik dar mažiausiai po trejeto metų. Tada savivaldybėms nebereikės sodinukų importuoti iš užsienio. Juos bus galima nusipirkti čia pat.

„Stengsimės, kad miestams apželdinti skirti medžiai būtų atsparūs dūmams, teršalams. Be to, į miestus juos perkelsime su iš medelyno paimtais žemės gumulėliais, kad nepažeistume šaknų“, - pasakojo A. Baranauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų