KT skelbs sprendimą dėl priverstinio apgyvendinimo užsieniečių registravimo centre | kl.lt

KT SKELBS SPRENDIMĄ DĖL PRIVERSTINIO APGYVENDINIMO UŽSIENIEČIŲ REGISTRAVIMO CENTRE

  • 0

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį skelbs nutarimą dėl neteisėtai sieną kirtusio migranto priverstinio apgyvendinimo užsieniečių registravimo centre atitikties Konstitucijai.

Teismas nagrinėjo bylą pagal individualų konstitucinį skundą, kuriuo užsieniečių registracijos centre apgyvendintas prieglobsčio prašytojas prašė įvertinti atitinkamas įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties nuostatas.

Skundą pateikęs asmuo laikosi pozicijos, kad negali būti nustatytas toks teisinis reguliavimas, kuris leistų apriboti asmens laisvę be teismo sprendimo neapibrėžtam laikui, be procedūrinių garantijų, užtikrinančių teisminę peržiūrą ir teisinio tikrumo principo įgyvendinimą.

Pareiškėjas sako, kad jis buvo de facto sulaikytas, nes jo laisvė buvo suvaržyta nesant jokio nacionalinio teismo ar kitos Lietuvos institucijos sprendimo, ir jam nebuvo žinoma nei kiek laiko, nei dėl kokių priežasčių jo laisvė ribojama.

Įstatyme numatyta, kad prieglobsčio prašytojai, kol nepriimtas sprendimas įleisti juos į Lietuvą, laikinai apgyvendinami specialiuose centruose be teisės laisvai judėti, jeigu dėl masinio užsieniečių antplūdžio šalyje yra paskelbta ekstremalioji situacija. Šis terminas negali būti ilgesnis nei šeši mėnesiai.

2021 metais iš Baltarusijos į Lietuvą iki pradedant neteisėtus migrantus apręžti pasienyje neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Jie buvo sulaikyti ir apgyvendinti užsieniečių registravimo centruose. Dabar dauguma jų yra išvykę ar išsiųsti iš šalies, arba turi judėjimo laisvę.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS