Kur Klaipėdoje parduoti atliekas? Pereiti į pagrindinį turinį

Kur Klaipėdoje parduoti atliekas?

2004-04-20 09:00

Dienos rūpestis

Kur Klaipėdoje parduoti atliekas?

Atliekomis, kurias galima perdirbti, šiukšlės tampa tik tuomet, kai jos yra išrūšiuojamos. Tačiau kol kas atliekų rūšiavimo sistema Klaipėdoje netobula, gyventojams ir įmonėms tenka užsiimti savotiška labdara, nes už antrines žaliavas jiems dažniausiai nemokama.

Stiklo atliekų Klaipėdoje dabar niekur negali parduoti nei vadinamieji fiziniai, nei juridiniai asmenys. Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos pavaduotoja Daiva Berankienė paaiškino, kad bendrovė Antrinių žaliavų centras artimiausiu metu planuoja mokėti už stiklo atliekas juridiniams asmenims - įmonėms, organizacijoms, sudariusioms su šia bendrove naujas bendradarbiavimo sutartis.

Plastiko ir popieriaus atliekas ir iš gyventojų, ir iš įmonių perka bendrovė Antrinių žaliavų centras, polietileno – bendrovė „Maišelis“, plastmasės – UAB „Toksika“.

Klaipėdoje nuo kitų metų pradžios ruošiamasi rinkti vietinę rinkliavą už atliekų surinkimą. Fiziniai ir juridiniai asmenys mokės vietinę rinkliavą į savivaldybės biudžetą. Savivaldybė, konkurso būdu parinkusi atliekų vežėją, jam užmokės už šią paslaugą. Tada turėtų pagerėti atliekų tvarkymo sistemos kokybė. Pavyzdžiui, viename kieme stovės tik vienos įmonės konteineriai, o ne trijų, kaip yra dabar. Mažos įmonės, kurios dabar sugeba išsisukti nuo mokėjimo už atliekų išvežimą, privalės mokėti vietinę rinkliavą.

D. Berankienė teigė, kad pirmajame projekto etape gyventojams nebus keliama jokių reikalavimų dėl atliekų rūšiavimo. Reikalavimai bus keliami atliekas ir šiukšles surenkančioms bendrovėms. Jų rūpestis bus arba patiems rūpintis įranga, norint rūšiuoti atliekas, arba sudominti gyventojus taip, kad jie patys rūšiuotų atliekas - dėtų į specialius konteinerius. Vėliau bendrovės turės atsiskaityti savivaldybei už surinktus ir išrūšiuotus atliekų kiekius.

Klaipėdoje yra 290 konteinerių makulatūrai ir stiklui. Dar 1996 metais pagal sutartį su savivaldybe konteinerius mieste pastatė ir eksploatuoja Antrinių žaliavų centras. Konteinerių mieste per tą laiką sumažėjo. Esą gyventojai nepaisė lūkesčių rūšiuoti atliekas. „Į konteinerius primesdavo net dviračių“, - sakė pavaduotoja.

Konteinerių plastikui mieste nėra. D. Berankienės teigimu, pagal LR Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymą visas pakuotes turi priimti, supirkti produkcijos pardavėjas, gamintojas. Tačiau šio įstatymo numatyta tvarka, anot pašnekovės, lyg mazgas, kurį sunku išnarplioti. „Sistema neveikia“,- sakė D. Berankienė. Ji paaiškino, kad, pavyzdžiui, gyventojams prekybos centrai turėtų užtikrinti galimybę plastiko butelius“ atnešti ir palikti tam skirtoje prekybos centro vietoje. Taip yra daugumoje Europos Sąjungos šalių.

Klaipėdoje jau daug metų veikia metalo supirktuvės. Metalą parduoti gali ir fiziniai, ir juridiniai asmenys be jokių apribojimų. Metalą superka bendrovės “Žalvaris”, “Geležies laužas”, “MG Antrinės žaliavos”, “Vitoma”, “Kuusakoski” ir daug kitų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų