L. Linkevičius: reikalavimai tranzitui iš Karaliaučiaus sugriežtinti, bet jis išlieka | kl.lt

L. LINKEVIČIUS: REIKALAVIMAI TRANZITUI IŠ KARALIAUČIAUS SUGRIEŽTINTI, BET JIS IŠLIEKA

Reikalavimai tranzitui iš Karaliaučiaus per Lietuvą sugriežtinti, bet ši schema veiks toliau, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Stengiamės išsaugoti tą tranzitą iš principo, bet, be abejo, jis yra ribojamas: traukinių skaičius ribojamas, keleivių traukinyje – ne daugiau nei 100 su atitinkamais reikalavimais, vyksta tik per Kenos–Kybartų sienos kirtimo postus. URM nustatyta tvarka, šis procesas tęsis, be abejo, kalbu apie tranzitą be sustojimo ir išlipimo mūsų teritorijoje“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė L. Linkevičius.

Pagal Karaliaučiaus tranzito schemą 400 tūkst. Rusijos piliečių kasmet kerta Lietuvą pagal supaprastintą tvarką. Lietuvas derybose dėl 2021-2027 metų Europos Sąjungos biudžeto schemai užtikrinti prašo per 200 mln. eurų.

Lietuva, kaip ir daugelis Europos šalių, šiuo metu dėl koronaviruso pandemijos karantino draudžia į šalį atvykti užsienio piliečiams, užtikrinamas tik tranzitas žmonėms, grįžtantiems į savo valstybes.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

prezidentas

Surinko savo komanda ir klausineja ar situo momentu mums kenksmingos salys nedidina susidomejimo mumis,sitas bijo ,kad rusai vaziuodami nepabertu mums viruso,o kas zino,o tai pametys maisiuku su virusu,mes ji patys gi parsivezam

SS

Tu ir nesuprasi,nes tau nuo gimimo tas dalykas neduotas.

A

Aplamai uzdaryt ta tranzita,tegul ruskiai lektuvais tranzituojasi tarp saves,o jai blogai tegul is ten nesdinasi,juk sibiras platus ir vietos uzteks visiem.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS