Lietuva jungiasi prie „Women4Cyber“ | kl.lt

LIETUVA JUNGIASI PRIE „WOMEN4CYBER“

  • 3

Lietuva jungiasi prie europinės iniciatyvos „Women4Cyber“,  ragindama moteris aktyviau įsitraukti į kibernetinio saugumo sritį, pranešė Krašto apaugos ministerija.

Pirmąją diskusiją apie moterų įsitraukimą į kibernetinio saugumo sritį antradienį surengusį „Women4Cyber“ Lietuvos skyrių sveikindamas Europos kibernetinio saugumo organizacijos (ESCO) prezidentas ir Europos „Women4Cyber“ vadovas Luigi Rebuffi (Luidžis Rebifis) pabrėžė, kad specialistų poreikis kibernetinio saugumo srityje yra milžiniškas ir gausesnis moterų pritraukimas padėtų spęsti ne tik lyčių lygybės klausimą, bet leistų didinti konkurenciją šioje profesinėje srityje.

Pasak krašto apsaugos viceministro Margirio Abukevičiaus, tradiciškai, kibernetinis saugumas ir informacinės technologijos yra labiau siejamos su darbuotojais vyrais, tačiau, pasak jo, ir moterų vaidmuo šioje srityje yra labai svarbus.

„Tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose vis dažniau galime sutikti moteris, užimančias kibernetinio saugumo įgaliotinės poziciją ar vadovaujančias informacinių technologijų padaliniams“, – sakė jis.  

Lietuva yra septintoji valstybė, prisijungusi prie europinės ne pelno siekiančios iniciatyvos „Women4Cyber“. Įvairių tyrimų duomenimis, pasaulyje kibernetinio saugumo srityje šiuo metu dirba apie 11-25 proc. moterų.  

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

Tegul eina į statybas, ten žmonių trūksta. Turi būti 50% moterų statybininkių !

Feministas

O kada pačioje kariuomenėje ir tarp šauktinių lyčių lygybė bus.

Luidžis Rebifis

Vyras moterų 4 cyber vadovas , dar drįsta kalbėti apie lygybė darbe .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS