Pozicija
Lietuvoje gali dar būti visko
Uostamiestyje vakar lankęsis Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Česlovas Juršėnas atsakė į „Klaipėdos“ klausimus.
- Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Premjeras Algirdas Brazauskas perspėjo Seimo socialdemokratų frakcijos narius balsuoti už susikompromitavusio Prezidento Rolando Pakso nušalinimą arba jam teksią atsistatydinti iš Vyriausybės vadovo posto. Ar tai nereiškia, kad socialdemokratų frakcijoje nėra vieningos nuomonės balsuojant Prezidento apkaltos klausimu?
- Taip formuluoti klausimą nelabai korektiška. Priešingu atveju išeitų, kad mes, rimtos partijos ir frakcijos atstovai, jau žinome visus Konstitucinio Teismo sprendimus ir išvadas, žinome, kaip baigsis apkaltos procesas Seime. Teisiniu požiūriu, nerimta teisti neįvykus teismo procesui, nes apkalta Seime yra parlamentinis teismas. Pagrindą panašioms kalboms duoda tai, kad socialdemokratų frakcija didelė, joje 54 nariai, o mes toleruojame įvairias nuomones. Nesame ta partija, kurios vadui kumščiu stuktelėjus į stalą visi laikosi vieningos nuomonės.
Mūsų frakcijos nariai turi didelį politinio darbo patyrimą, 5 nariai dirba Seime nuo pat 1990 metų, todėl drįstu teigti, kad žmonės moka spręsti savarankiškai. Kai buvo renkami parašai Prezidento apkaltai pradėti, frakcijoje buvo 53 nariai, iš jų 31 pasirašė, 22 nepasirašė po apkaltos dokumentu. Tarp tų 22 Seimo narių yra 3 ministrai, kurie nusprendė, kad jiems nedera pasirašyti prieš Prezidentą. Tačiau kai kuriems partijos kolegoms atrodė, jog faktų prieš Prezidentą nepakanka. Iki šiol mes kalbame apie tai, kiek faktai prieš Prezidentą rimti ir pagrįsti. Apie rimtus dalykus - Konstitucijos pažeidimus, priesaikos sulaužymą - verta diskutuoti. Ir šiandien kolegos įsitikinę, kad būtina sulaukti Konstitucinio Teismo išvadų.
Dėl A.Brazausko vertinimų. Jo pozicija aiški, Premjeras ne kartą kalbėjo, kad Prezidento skandalas - Lietuvos nelaimė ir šią istoriją reikia kuo greičiau baigti. Grasinimų ar spaudimo socialdemokratų frakcijos nariams iš Premjero aš asmeniškai negirdėjau ir nežinau. Mūsų partija didelė, mes nusiteikę demokratiškai ir jėga nieko nenorime spausti.
- Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas pranešė skandalingą naujieną: liberaldemokratai bando papirkinėti Seimo narius balsuojant Prezidento apkaltos metu. Ar toks dalykas įmanomas, ar gali būti papirkinėjami socialdemokratų frakcijos nariai?
- Galiu tik atsidusti ir pasakyti: mūsų Lietuvoje viskas įmanoma. Esu girdėjęs kalbų apie tokius dalykus, tačiau jokių faktų nei patvirtinti, nei paneigti negaliu. Į mane kreipėsi A.Salamakinas su prašymu pasakyti, ką žinau apie panašius dalykus. Galiu ir jums pakartoti tą patį: esu girdėjęs įvairių kalbų, bet reikalingi įrodymai. Tačiau jeigu iš tikrųjų atsirado trys Seimo nariai, kurie žada šį dalyką patvirtinti, tai telieka pasakyti: man nesmagu.
- Tai reikštų, kad Lietuvoje gali būti dar vienas didelis politinis skandalas?
- Be jokios abejonės. Jeigu bandoma dirbti tokiais metodais, ką dar galima pridurti?
Naujausi komentarai