Dauguma Lietuvos piliečių jaučiasi neturį jokios įtakos visuomenei svarbiems sprendimams. Gyventojai yra įsitikinę, kad užsiimti pilietine veikla yra rizikinga. Tai parodė atliktas tyrimas apie Lietuvos pilietinės visuomenės galią.
Žmonės mano, kad labai tikėtina pilietiškai aktyviam žmogui prarasti darbą (taip įsitikinę 66 proc. apklaustųjų), būti laikomam keistuoliu (59 proc.), sulaukti viešo užsipuolimo ar šmeižto (67 proc.), sulaukti grasinimų susidoroti (64 proc.).
Žmogaus teisių komiteto kartu su Europos informacijos biuru surengtoje diskusijoje „Piliečių teisė daryti įtaką Europos Sąjungos ir Lietuvos sprendimų priėmimo procesui" tyrimą pristačiusi Pilietinės visuomenės instituto programų direktorė dr. Rūta Žiliukaitė pažymėjo, kad skirtingos visuomenės grupės pasižymi skirtinga pilietine galia.
Lietuvos pilietinės galios indeksas – 33,2 balai. Aktyvumu išsiskiria 15–19 metų jaunimas. Šio amžiaus jaunimo galios indeksas siekia 38,8 balus.
Jaunieji Lietuvos gyventojai optimistiškiausiai vertina savo pačių, eilinių piliečių ir visuomeninių organizacijų įtaką priimant visai visuomenei svarbius sprendimus. Tačiau tyrimas parodė, kad Lietuvos jaunimas menkai domisi krašto naujienomis.
Pasak mokslininkės, tai pavojinga tendencija, nes aktyviais žmonėmis, kuriems trūksta žinių, galima manipuliuoti.
Naujausi komentarai