Lietuvos vadovai pareiškė užuojautą dėl princo Philipo mirties | kl.lt

LIETUVOS VADOVAI PAREIŠKĖ UŽUOJAUTĄ DĖL PRINCO PHILIPO MIRTIES

  • 1

Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė užuojautą karalienei Elžbietai II ir Jungtinės Karalystės žmonėms dėl karalienės sutuoktinio princo Philipo mirties.

„Su dideliu liūdesiu priimu žinią apie Princo Philipo mirtį. Tesiilsi Jo siela ramybėje. Reiškiu giliausią užuojautą Jungtinės Karalystės Karalienei Elžbietai II. Šią didžiulės netekties valandą Lietuva yra su Jumis ir Jungtinės Karalystės žmonėmis“, – užuojautoje rašo Lietuvos vadovas.

Prezidentas savo užuojautoje prisiminė karalienės Elžbietos ir Edinburgo hercogo vizitą į Lietuvą 2006 m., kurį tuometinis Lietuvos vadovas Valdas Adamkus įvardijo kaip istorinį. Vizitas sustiprino Lietuvos ir Jungtinės Karalystės politinius, ekonominius ir kultūrinius ryšius.

Seimo ir savo vardu užuojautą dėl Edinburgo hercogo princo Philipo netekties Jos Didenybei karalienei Elžbietai II, Karališkajai šeimai ir visiems Jungtinės Karalystės žmonėms bei britų bendruomenei Lietuvoje pareiškė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Mirė karalienės Elizabeth II sutuoktinis princas Philipas

Scanpix ir Dž. G. Barysaitės/ LR prezidento kanceliarijos nuotr.

„Princas Philipas buvo vienas moderniosios, vakarietiškosios monarchijos kūrėjų, įprasminęs šias pareigas XX a. ir XXI a. bei įkvėpęs ne vieną britų, Tautų Sandraugos piliečių ir kitų žmonių, sekusių jį visame pasaulyje, kartą. Reiškiu nuoširdžią užuojautą Jos Didenybei Karalienei Elžbietai II, Karališkajai šeimai ir visiems Jungtinės Karalystės žmonėms bei linkiu stiprybės ir vienybės“, – teigia užuojautoje Seimo pirmininkė.

Prie užuojautos prisidėjo ir Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.

„Man labai liūdna girdėti naujienas dėl princo Philipo mirties. Siunčiu užuojautą jos didenybei Karalienei ir visai Karališkajai šeimai“, – tviteryje parašė I. Šimonytė.

Eidamas 100-uosius metus, karalienės Elžbietos II vyras princas Philipas, kuriam neseniai buvo sėkmingai atlikta širdies procedūra, mirė penktadienį.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Ole

Idomu ar nors vienas ji mates ?

SUSIJUSIOS NAUJIENOS