M. Sinkevičius: dalis ukrainiečių jau apgyvendinti mokyklose ir vaikų globos namuose | kl.lt

M. SINKEVIČIUS: DALIS UKRAINIEČIŲ JAU APGYVENDINTI MOKYKLOSE IR VAIKŲ GLOBOS NAMUOSE

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad dalis į Lietuvą atvykusių Ukrainos karo pabėgėlių šiuo metu jau yra apgyvendinti ne tik privačių žmonių ar darbdavių suteiktuose būstuose, tačiau ir savivaldybių įrengtose laikinose apgyvendinimo vietose.

Anot M. Sinkevičiaus, jo vadovaujamoje Jonavos savivaldybėje kelios šeimos apsistojo vaikų globos namuose.

„Mūsų šalyje yra per 40 tūkst. karo pabėgėlių ir didžioji dalis jų glaudžiasi privačiuose būstuose. (...) Jonavos globos namuose mes jau turime karo pabėgėlių, kuriuos priėmėme gyventi. Dabar ten gyvena kelios šeimos – daugiau kaip 20 žmonių, bet tikrai tai yra labai kuklus skaičius žinant faktą, kad į Jonavą atvyko daugiau nei 250 karo pabėgėlių“, – trečiadienį Eltai teigė M. Sinkevičius, pridurdamas, kad analogiška situacija yra ir kitose savivaldybėse.

„Kitose savivaldybėse kartojasi ta pati logika, kai kur gyvena mokyklose, kai kur vaikų globos namuose, bet tendencija ta pati: iš to, kiek savivaldybei teko priimti pabėgėlių, tik menka dalis yra savivaldybės pasiūlytose patalpose, dauguma yra privačių žmonių namuose“, – pažymėjo M. Sinkevičius.

Kitose savivaldybėse kartojasi ta pati logika, kai kur gyvena mokyklose, kai kur vaikų globos namuose, bet tendencija ta pati.

Nors, M. Sinkevičiaus teigimu, ukrainiečiai prioritetą teikia gyvenimui privačiuose būstuose, vis tik, akcentuoja jis, fiksuojant vis didesnius Ukrainos karo pabėgėlių srautus, savivaldybės bus pasiruošusios priimti asmenis į kolektyvines apgyvendinimo vietas.

„Mūsų savivaldybių pastatai nėra nei populiarūs, nei užimti, bet jei karo pabėgėlių srautas nenutrūks ir gyventojų patalpomis poreikio neužpildysime, akivaizdu, kad turėsime naudoti savivaldybių parūpintas patalpas. Mes tam pasiruošę“, – teigė LSA prezidentas.

ELTA primena, kad JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro agentūros (UNHCR) antradienio duomenimis, nuo Rusijos sukelto karo pradžios iš Ukrainos į kaimynines šalis jau atvyko daugiau kaip 4,24 mln. pabėgėlių.

Gairės: karo pabėgėliai, Apgyvendinimas, karas Ukrainoje
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS