Miestiečiams užkliūva šiukšliadėžės
Šiukšlių konteineriai nuolat perstumiami į kitas vietas, padegami, pavagiami, skandinami.
Miestiečiai be jų negali apsieiti, tačiau visaip stengiasi pašalinti iš savo akiračio. Dažniausiai šiukšliadėžės sugadinamos per savaitgaliais vykstančias jaunimo šėliones.
Šiukšlės be vietos
„Pastebima nauja tendencija – suprojektuojami nauji prabangūs namai, tačiau prie jų nenumatoma vieta pastatyti šiukšlių konteineriams“, - sakė šiukšlių konteinerius prižiūrinčios bendrovės „Specialus autotransportas“ atliekų rinkodaros direktorius Saulius Nokaitis.
Individualių namų gyventojai nekenčia, kai po jų namo langais stovi šiukšlių prikrautas konteineris. Jį apspinta varnos, katės, vadinamieji „šiukšlių revizoriai“, sklinda puvenų tvaikas.
„Kartais žmonės nustumia šiukšlių konteinerį į kaimyno teritoriją, šis – atgal. Statybininkų prospekte prie 14 namo šiukšlių konteineris nuolat atsiduria tai vienoje gatvės pusėje, tai kitoje“, - pasakojo S.Nokaitis.
Ieškodami vietos, kur pastatyti automobilį, vairuotojai nustumia šiukšlių konteinerius ant pievelės.
Pasak S.Nokaičio, rasti tinkamą vietą dėti šiukšlių konteineriams turėtų namų valdos arba bendrijos.
Slepia nuostolius
Kelios dešimtys šiukšlių konteinerių per mėnesį sudega. Plastikiniai ištirpsta, o geležiniai - susilanksto. „Tokiais atvejais ataskaitoje gaisrininkams rašome, kad įmonė nuostolių nepatyrė. Nenorime apsunkinti tyrėjų ir savęs. Surasti kaltininkus tuščias laiko gaišimas. Po kelis šiukšlių konteinerius per mėnesį pavagia arba paskandina. Ne kartą yra tekę juos traukti iš Danės, Kuršių marių. Vieno šiukšlių konteinerio kaina yra apie tūkstantį litų“, - sakė S. Nokaitis.
Dažnai į konteinerį netilpdavo šiukšlės, žmonės pradėjo jas krauti šalia ant žemės. Ši bėda bandoma išspręsti dažniau vežant šiukšles. Nuo spalio pirmos yra išleistas savivaldybės reikalavimas šiukšles vežti ne rečiau kaip tris kartus per savaitę. Individualių namų gyventojams šiukšlės turi būti išvežamos ne rečiau kaip kartą per savaitę.
Naujausi komentarai