Ministras: karantinas gali tęstis net ir atitinkant užsibrėžtus kriterijus | kl.lt

MINISTRAS: KARANTINAS GALI TĘSTIS NET IR ATITINKANT UŽSIBRĖŽTUS KRITERIJUS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog Lietuva, penktadienio duomenimis, neatitinka vieno iš Vyriausybės patvirtintų kriterijų, kada būtų galima atšaukti karantiną, bet primena, jog jie – rekomendaciniai.

Pasak jo, Lietuva šiuo metu neatitinka tik vieno iš keturių kriterijų: kad ne mažiau kaip 90 procentų per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų būtų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais: ministro duomenimis, prieš savaitę šis rodiklis siekė 95,1 proc., o penktadienį – 85,19 procento.

„Tai vienintelis kriterijus, kuris pablogėjęs buvo per savaitę“, –  spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

„Puikiai suprantame, kad yra labai daug aplinkybių, susijusių su infekcijos plitimu, ir dalį jų Lietuva pati gali kontroliuoti, dalis jų nuo mūsų yra visiškai yra nepriklausomi“, – pridūrė ministras.

Šie kriterijai, pasak jo, reikalingi pirmiausia tam, kad būtų aišku, ar situacija Lietuvoje gerėja.

Sprendimai gali būti tokie, kad net ir neatitikus visų tų kriterijų karantino gali būti atsisakoma.

„Sprendimai gali būti tokie, kad net ir neatitikus visų tų kriterijų karantino gali būti atsisakoma. O jeigu būtų kažkokios nepalankios tarptautinės aplinkybės, net ir tuos kriterijus pasiekus teoriškai karantinas galėtų būti tęsiamas“, – sakė ministras.

Vyriausybė praėjusį trečiadienį protokoliniu sprendimu patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlytus epidemiologinius karantino atšaukimo kriterijus. Pagal juos suminis sergamumo koronavirusu rodiklis 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų neturi didėti nuo kriterijų patvirtinimo dienos.

Gegužės 22 dienos duomenimis, šis rodiklis Lietuvoje siekė 5,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų, o gegužės 29 dienos duomenimis, jis buvo 5,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Antrasis kriterijus – ne mažiau nei 90 proc. per savaitę nustatytų naujų koronaviruso atvejų susiję su lokalizuotais ir valdomais ligos protrūkiais, kurio Lietuva šiuo metu neatitinka.

Trečiasis kriterijus – vidutiniškai per savaitę teigiamų naujų koronaviruso atvejų dalis neviršija 0,5 proc., palyginus su visais atliktais tyrimais. Gegužės 22 dieną šis rodiklis siekė 0,22 proc., šiuo metu – gegužės 29 dieną – 0,16 proc.

Ketvirtasis kriterijus – per savaitę nustatyta ne daugiau nei penki įvežtiniai atvejai. Tokių atvejų per praėjusias dvi savaites registruota po keturis.

Daugiau tyrimų – šešiose savivaldybėse

Sveikatos apsaugos ministras taip pat pranešė, jog šią savaitę profilaktinių tyrimų daugiau bus atliekama šešiose savivaldybėse, kur sergamumas koronavirusu viršija šalies vidurkį: Vilniaus mieste ir rajone, Lazdijuose, Ignalinoje, Šalčininkuose ir Skuodo rajone.

„Tose savivaldybėse ir planuojama daugiau testuoti“, – spaudos konferencijoje pirmadienį pranešė A. Veryga.

Pasak jo, tokia tvarka profilaktiniai tyrimai nuo šiol bus organizuojami kas savaitę.

„Pirmadieniais bus skelbiamas ir dar vienas sąrašas – tai bus sąrašas savivaldybių ir tas sąrašas bus susijęs su profilaktiniu ir tiksliniu testavimu. Savivaldybėse, kurių ligos sergamumo vidurkis viršys Lietuvos vidurkį, tose savivaldybėse bus intensyviau testuojama, tiesiog daugiau bus imama mėginių, daugiau bus tikslinio testavimo“, – sakė ministras.

Nuo šio pirmadienio tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką: profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje.

Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.

Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu.

Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Rašyti komentarą
Komentarai (21)

Verygas

vėl nusigrybavo ir galvoja kad visi duni: atidarė sienas ir kavines, bet neatidarė poliklinikų ir ligoninių. Taip kad įžvelgiu du pagrindinius siekius: 1. Kuo daugiau išmirs senių, tuo geriau Sodrai; 2.Reikia ir toliau laikyti visus uždarytus ir vaizduoti kad virusas tebegresia - galima bus vėl skolintis...

Žaidimas

Kada bus pradėtos teikti medicininės paslaugos lėtinėmis ligomis sergantiems ligoniams, tyrimai nevyksta, procedūrų nėra, ligoninėse stacionaro skyriai uždaryti, tušti be ligonių. Medikai uoliai darbuojasi privačiose klinikose, kur paslaugos mokamos, o valstybės finansuojamos medicinos įstaigos uždarytos, nes migruojantys medikai verslauja komercinėse struktūrose. Būtent šis segmentas ir atskraidino užkratą iš farmacininkų finansuojamų turistinių seminarų karantino pradžioje.

Vaiva

Eik galva issiplauk, debile, matosi senai neplovei, aciū dievui lt negyvenu
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS