Taip jis kalbėjo penktadienį susitikęs su Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininke Lina Bušinskaite, pranešė ministerija.
„Privalome imtis iniciatyvos geriau apsaugoti žurnalistus, kitus viešosios informacijos skleidėjus, žmogaus teisių gynėjus, visuomenininkus už jų reiškiamą kritiką, nes demokratinėje visuomenėje teisminis procesas neturi tapti bauginimo ir užtildymo įrankiu. Todėl yra parengti Civilinio proceso kodekso pakeitimai ir pateikti derinti suinteresuotoms šalims“, – teigė R. Mockus.
Interneto žiniasklaidos asociacija vienija didžiausius Lietuvos naujienų portalus, atstovauja jų interesus, gina narių teises, formuoja bendrą interneto naujienų žiniasklaidos politiką, teikia ekspertinėmis žiniomis grįstus siūlymus kuriant ir tobulinant šią sritį reglamentuojančius teisės aktus.
Kaip rašė BNS, „Reporteriai be sienų“ (RSF) paskelbtame pasauliniame žiniasklaidos laisvės indekse Lietuva per metus nukrito viena pozicija žemiau ir 2025-aisiais buvo 14-ta.
RSF savo ataskaitoje Lietuvos žiniasklaidos laisvės padėtį įvardino kaip „patenkinamą“. Pasak organizacijos, „nepaisant teisinės sistemos trūkumų, finansinių problemų ir įtampos su valdžia, žurnalistai dirba gana palankioje aplinkoje“.
Naujausi komentarai