Minsko ir Maskvos pratybas „Zapad 2021“ stebės du Lietuvos karininkai | kl.lt

MINSKO IR MASKVOS PRATYBAS „ZAPAD 2021“ STEBĖS DU LIETUVOS KARININKAI

  • 2

Minsko ir Maskvos rengiamas karines pratybas „Zapad 2021“ Baltarusijoje stebės du Lietuvos karininkai kartu su Europos saugumo ir bendradarbiavo organizacijos (ESBO) atstovu, pirmadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Jie pratybas viename iš Bresto srityje esančių poligonų stebės nuo trečiadienio.

„Šių pratybų stebėjimas organizuojamas, įgyvendinant ESBO 2011 metų Vienos dokumento pasitikėjimą ir saugumą stiprinančias priemones“, – nurodoma ministerijos pranešime.

KAM teigimu, pagal Vienos dokumentą, ESBO priklausančios valstybės kasmet teikia informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoja apie planuojamą stambaus masto karinę veiklą, priima savo teritorijoje nustatytą kiekį kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų bei vizitų į karinius dalinius.

„Šalys taip pat gali savanoriškumo pagrindu kviesti stebėtojus į pratybas, kurios neviršija Vienos dokumente nustatytų skaičių“, – praneša ministerija.

Vienos dokumente nurodyta, jog kviesti stebėti pratybų šalys privalo tuomet, kai karių skaičius viršija 13 tūkstančių.

Pasak KAM, Lietuva, demonstruodama atvirumą ir siekdama didinti skaidrumą bei pasitikėjimą tarp šalių regione, nuo 2018-ųjų kasmet į svarbiausias pratybas savanoriškai kviečiasi karinius stebėtojus iš Rusijos, Baltarusijos, Suomijos ir Švedijos.

Šių metų gegužę  Lietuvos kvietimu Baltarusijos, Rusijos, Suomijos ir Švedijos atstovai buvo atvykę stebėti Lietuvos kariuomenės pratybų „Geležinis Vilkas 2021“ Gaižiūnų poligone.

Rusijos ir Baltarusijos kariai penktadienį pradėjo bendrų karinių pratybų „Zapad 2021“ praktinius veiksmus.

Rusijos gynybos ministerijos duomenimis, savaitę truksianti pratybų aktyvioji fazė vyks devyniuose poligonuose Rusijoje ir penkiuose poligonuose Baltarusijoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Anonimui Pydarui

Kas tos liebietės....

KAS TIE "DIDIEJI" LIETUVOS KARO SPECIALISTAI?

Tikriausiai Juknevičienė ir Anušauskas....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS