Mokytojų profesinė sąjunga paskelbė, kada pradės tikrąjį streiką | kl.lt

MOKYTOJŲ PROFESINĖ SĄJUNGA PASKELBĖ, KADA PRADĖS TIKRĄJĮ STREIKĄ

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) pirmadienį informavo Vyriausybę bei Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad rugsėjo 29 dieną nuo 8 val. pradeda tikrąjį streiką švietimo įstaigose.

„Matydama, kad didžioji dalis problemų yra ne sprendžiamos, o paslepiamos po skaičių ir faktų interpretacijomis, suprasdama, kad padėtis švietimo sektoriuje darosi vis sudėtingesnė, o ŠMSM ir jai pavaldžios įstaigos nerodo deramos lyderystės, LŠDPS nusprendė žengti labai sudėtingą, bet didžiosios dalies mokytojų lūkesčius atitinkantį žingsnį: skelbti tikrąjį streiką“, – sakoma LŠDPS pirmadienį paskelbtame pranešime.

Pasak pranešimo, informacija apie konkrečius streike dalyvaujančius švietimo įstaigų darbuotojus bus pateikiama atitinkamai švietimo įstaigai, kurioje vyks streikas.

A. Navickas BNS sakė, kad pirmadienį paskelbus apie streiką prasideda mokytojų registracija ir tik artėjant numatytai datai bus žinomas prie streiko besijungiančių mokytojų skaičius.

Penktadienį mokytojai surengė įspėjamąjį streiką, o antradienį tęsis derybos su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

LŠDPS reikalauja atlyginimus nuo rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių ir kita.

A. Navickas teigė, kad galimybes sutarti su ŠMSM pedagogai vertins pamatę siūlymus, tačiau buvo skeptiškas, sakydamas, kad ministerija manipuliuoja skaičiais.

„Rytoj ministras planuoja pateikti siūlymus, tai, kai matysim siūlymus, tada ir vertinsim. Tikėtis daug nėra tokios vilties, jie pateikia netikslius skaičius, akivaizdu, kad nenori realiai susitarti, tiesiog nori parodyti susitarimą, pateikti visuomenei, o sutarti daug šansų ir nėra“, – sakė A. Navickas.

LŠDPS vadovas penktadienį vykstant įspėjamajam streikui tvirtino, kad profsąjunga yra pasirengusi kalbėtis iki pat numatytos streiko datos ir, jei susitarimai pavyks, streiką yra pasiryžusi atšaukti „kad ir tos pačios dienos paryčiais“.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad atlyginimai pedagogams iki 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio bus keliami kitąmet, kaip įsipareigota partijų susitarime, tai žadama daryti dviem etapais – nuo sausio ir nuo rugsėjo, o dalis profesinės sąjungos reikalavimų, anot jos, yra neįgyvendinami.

Rašyti komentarą
Komentarai (16)

Karina

Tik už streiką! Mokytojai gyvena tik viltimi. Darbo krūvis nebepakeliamas. Mokytojo darbar- vergovė… klasėse 30 mokinių. Kaip prieiti prie kiekvieno, padėti, paskatinti, įvertinti. Pasikslbėti ir nuraminti. Darbas po pamokų.., parduoti Vakarai prie sąsiuvinių ir kompiuterio. O kur dar tėvai su savo lūkesčiais …. Kaip mokytojas turi būti laimingas ir šypsotis mokiniams, jei pervargęs ir nebeturi noro ir nemato vilties ir ateities.

Ba

Ba esi tik demensinė baba. Tad tokioms nuo stogo šiferiu nučiuožusioms boboms eiti pienuko pagerti

Mokinys

Streikas būtinas ir turi įvykti! Kitaip iš mokytojų dar metų metais tyčiosis. Tai vienintelė darbobietė, kur darbuotojai neaprūpinami darbo prieminėmis ir dešitmečiais kenčia tokias patyčias! STOP patyčioms!
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS