Mokytojų streiko planas dar nepalaidotas? | kl.lt

MOKYTOJŲ STREIKO PLANAS DAR NEPALAIDOTAS?

Vienos iš pedagogų profsąjungų lyderis Andrius Navickas trečiadienį paragino Seimą iki 2020 metų valstybės biudžeto priėmimo pritarti ilgalaikei viešojo sektoriaus darbuotojų algų kėlimo strategijai, kurioje numatyta didinti ir mokytojų darbo užmokestį.

Pasak A. Navicko, Seimui nepritarus strategijai profsąjunga imtųsi streiko skelbimo procedūrų.

„Seimui laiko yra iki kol jie patvirtins biudžetą, nes kokia prasmė tvirtinti strategiją po to, kai bus patvirtintas biudžetas“, – žurnalistams Vyriausybėje po susitikimo su premjeru ir švietimo ministru sakė Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis.

„Jeigu Seimas ignoruos šią strategiją, tai kito kelio kaip ir nebelieka, tik datos parinkimo klausimas“, – teigė jis.

Mokytojų atstovas turi omenyje Vyriausybės šiemet parengtą biudžetininkų algų kėlimo strategiją iki 2025 metų.

Kurti strategiją imtasi po pernykščių A. Navicko profsąjungos streikų. Dokumentui jau pritarė Vyriausybė, tačiau jo priėmimas stringa Seimo komitetuose.

Be kitų dalykų, strategijoje numatyta mokytojų ir aukštųjų mokyklų dėstytojų algas kitąmet kelti 10 proc. ir nuosekliai jas didinti iki 2025 metų, tikslus siejant su vidutine alga (VDU) šalyje.

Jeigu Seimas ignoruos šią strategiją, tai kito kelio kaip ir nebelieka, tik datos parinkimo klausimas.

„Kviesčiau Seimą nesislapstyti ir visus Seimo narius, kurie pritaria, kelti tą (strategijos) klausimą į darbotvarkę“, – kalbėjo A. Navickas.

Daliai šalies švietimo darbuotojų pirmadienį pasirašius susitarimą su Vyriausybe, A. Navicko profsąjunga teigia nuo spalio nesulaukianti Vyriausybės atsako į keliamas papildomas sąlygas ir neatmeta galimybės rengti streiką.

Profsąjunga ragina su ja pasirašyti atskirą sutartį, o joje numatyti pedagogų algų augimą po 10 procentų kasmet, taip pat peržiūrėti etatinio apmokėjimo modelį, mažinti leistiną moksleivių skaičių klasėse.

A. Navickas sakė, kad jo netenkina dabartiniame sutarties projekte Švietimo ministerijos pasiūlytos nuostatos kurti darbo grupę etatiniam modeliui taisyti, o klasės pagal ministerijos pasiūlymą būtų mažinamos per lėtai.

„Sudaryti tik darbo grupę iš sau palankių profesinių sąjungų yra tas pats, kas nieko nepadaryti“, – kalbėjo profsąjungos lyderis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ragino profsąjungą nestreikuoti ir žada tęsti derybas.

„Aš tą darau sąžiningai ir rimtai. Tai, ką mes darome, mūsų akademinei bendruomenei yra labai vertinga, bet kartu sutinku, kad reikia žymiai daugiau tų investicijų, bet jas reikia sieti su tuo, kad investicija duoda didelę ekonominę grąžą ir ji grįžta valstybei ir visuomenei“, – žurnalistams po susitikimo sakė ministras.

Pasak jo, kitų metų valstybės biudžete yra numatyti papildomi 110 mln. eurų švietimui, papildomos lėšos mokytojams regionuose gali būti skirtos iš ES struktūrinių fondų.

Kitąmet nuo sausio numatyta didinti švietimo pagalbos, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų algas, o nuo rugsėjo – 10 proc. padidinti bendrojo ugdymo mokytojų ir aukštųjų mokyklų akademinių darbuotojų algas.

Tuo metu A. Monkevičius sakė neturintis informacijos, kada Seimas imsis tęsti viešojo sektoriaus darbuotojų algų kėlimo strategijos svarstymus.

„Čia reikia platesnio politinio susitarimo, kad būtų stipri dauguma, kuri pritartų šiai strategijai, kuri yra ilgalaikė“, – tvirtino ministras.

Jis teigė, kad atsakymą dėl kolektyvinės sutarties iš Finansų ministerijos gaus trečiadienį arba ketvirtadienį.

Pernai A. Navicko vadovaujama profsąjunga taip pat streikavo dėl etatinio apmokėjimo modelio ir mokytojų algų. Dėl šio ilgiau nei mėnesį trukusio streiko buvo priversta atsistatydinti tuometinė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

A. Navickas teigia, kad jo profesinė sąjunga vienija 5,3 tūkst. narių.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Vaclova

Kaip gail,kad dabartiniams mokytojams tik pinigai terūpi. Jiems vaikų žinios iki vienos vietos. Džiaugiuosi,kad nebereikia turėti reikalų su vaikus bukinančiais mokytojais. Jie patys neišsilavinę, vos vos, per klaidą kažką baigė,o statosi ,nežinia kas esą , vaikams tokios mokytojos neleidžia atsiskleisti,nemėgsta už save protingesnių vaikų. Juos visaip menkina, nieko nepaaiškina, pasako ,nori išmokti tegu tėvai pakrato piniginę,nusamdo korepetitorių. Ir pasiūlo savo pažystamą, bendrininkę. Tikri mokytojai yra tikri savo srities specialistai, gerbia ir myli vaikus jų nežemina, neniekina.Ir vaikai tokius mokytojus gerbia,myli, su malonumu eina į mokyklą , nes dirba tikras specialistas ,tikras mokytojas ,o ne neišmanėlis verslininkas. GERBIU IR MYLIU TIKRUS MOKYTOJUS , ATSIDAVUSIUS SAVO DARBUI. PAGARBA TOKIEMS, GRAŽIŲ JUMS BRANGIEJI ŠVENČIŲ.

Jonas

Andrių reikia papurtyti už netvarkos organizavimą. Visi, kurie palieka mokinius ir studentus likimo valiai, atleisti. Aš tokiam mokytojui savo vaiko nepatikiu.

Austėja

savo auklėtojom mok ne daugiau nei paprastam valstybiniam daržely tai ko tos patenkintos o šiti ne?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS