Nauja tvarka: bus filmuojamas pareigūnų bendravimas su nuteistaisiais | kl.lt

NAUJA TVARKA: BUS FILMUOJAMAS PAREIGŪNŲ BENDRAVIMAS SU NUTEISTAISIAIS

  • 1

Kalėjimų departamentas patvirtino naują tvarką, pagal kurią visose įkalinimo įstaigose privalomai vaizdo registratoriais bus filmuojamas bendravimas su nuteistaisiais ir suimtaisiais.

Taip pat numatyti ir atvejai, kuomet vaizdo registratorius naudos ir Lietuvos probacijos tarnybos pareigūnai, penktadienį pranešė Teisingumo ministerija.

Aprūpinus probacijos ir pataisos įstaigų pareigūnus vaizdo registratoriais ir sureguliavus šių priemonių tinkamą naudojimą, pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Virginijaus Kulikausko, tikimasi ateityje išvengti ne tik konfliktinių situacijų, bet ir užtikrinti didesnį tiek pareigūnų, tiek pačių nuteistųjų saugumą.

„Bausmių vykdymo sistema žengia dar vieną žingsnį pereidama link skaidresnio veiklos modelio. Vaizdo registratoriai jau buvo naudojami pataisos namuose, tačiau nauja tvarka numatyta, kad pareigūnai, bendraudami su nuteistaisiais, vaizdo registratorius naudos privalomai. Iškilus bet kokiems neaiškumams, konfliktams, abejonėms dėl galimos korupcijos ar netinkamų kurios nors pusės veiksmų – situacija bus tikslinama peržiūrint registratoriumi fiksuotą vaizdo įrašą“, – sako Kalėjimų departamento vadovas.

Vaizdo registratoriai jau buvo naudojami pataisos namuose, tačiau nauja tvarka numatyta, kad pareigūnai, bendraudami su nuteistaisiais, vaizdo registratorius naudos privalomai.

Kalėjimų departamentas papildomai įsigijo tūkstantį naujų vaizdo registratorių, kurie priskirti pareigūnams pataisos įstaigose ir Probacijos tarnyboje. Naujoje tvarkoje apibrėžti konkretūs atvejai, kada privaloma darbuotojams naudoti vaizdo registratorius, numatyta vaizdo įrašų saugojimo tvarka ir terminai.

„Pareigūnai neretai atsiduria situacijose, reikalaujančiose ypatingo budrumo ir greito sprendimų priėmimo. Vaizdo registratorių fiksuojami ir automatiškai į sistemą perkeliami duomenys padės ne tik tiksliai atkurti įvykių eigą, bet ir užtikrins saugią ir skaidrią informacijos analizę. Šis žingsnis yra vienas iš sistemos modernizavimo ir skaitmenizavimo elementų, priartinantis pataisos sistemą prie 21-o amžiaus realybės“, – sako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Registratoriai pataisos namuose privalomai bus naudojami ne tik atliekant kratas, bet ir kiekvienu atveju bendraujant su nuteistuoju, fiksuojant daromą pažeidimą ar bet kokią neteisėtą veiką, taip pat suimtųjų (nuteistųjų) patikrinimų, maitinimo metu ir kitais atvejais.

Probacijos pareigūnai registratorius naudoti turės kiekvieno bendravimo su prižiūrimu asmeniu, jo gyvenamoje ar kitoje buvimo vietoje metu, taip pat visais atvejais, kai pareigūnai siekia apsisaugoti ar apsaugoti kitus asmenis nuo gresiančio pavojaus sveikatai ar gyvybei, užkertant kelią neteisėtai veikai ar asmeniui nevykdant teisėtų pareigūno nurodymų.

Šiuo metu įkalinimo įstaigose yra apie 5,4 tūkst. nuteistųjų bei suimtųjų, o probacijos pareigūnų priežiūroje yra apie 15 tūkst. asmenų.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Lietuvos pilietis

Tik viena bėda, kad nėra tikrų pataisos namų. Tai kas yra tinka tik pirmą kartą ten papuolusiems. Tik darbas gali iš beždžionės padaryti žmogų. Reikia sudaryti sąlygas, ką padaryti šiuolaikinių technologijų pagalba galima visai nebrangiai.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS