Neeilinė naktis pasienyje: miškuose įstrigusių irakiečių šeimai į pagalbą skubėjo Seimo narys | kl.lt

NEEILINĖ NAKTIS PASIENYJE: MIŠKUOSE ĮSTRIGUSIŲ IRAKIEČIŲ ŠEIMAI Į PAGALBĄ SKUBĖJO SEIMO NARYS

  • 94

Nors Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) skelbia, kad praėjusią parą į Lietuvą nebuvo įleistas nei vienas migrantas, tokiais duomenimis privertė suabejoti Seimo nario Tomo Tomilino paskelbtas įrašas. Šeštadienio vakarą jis skubėjo į pagalbą pasienyje su Baltarusija įstrigusiai irakiečių šeimai, kuri galiausiai, pasak parlamentaro, buvo apgyvendinta Padvarionių pasienio užkardoje. Migrantai sekmadienį buvo grąžinti į Baltarusiją, o parlamentaras teigė pasienyje pasigendantis humanitarinių savanorių ir užjaučia pareigūnus „liūdnais veidais“.

„Nuo ketvirtadienio irakiečių šeima su 4 mažamečiais vaikais buvo išstumta iš Lietuvos ir vėliau iš Baltarusijos, tad šeima įstrigo pasienyje. Jauniausiam vaikui maždaug dveji“, – feisbuke rašo T. Tomilinas.

„Skirtingai nuo Lenkijos, retas atvejis Lietuvos viešojoje erdvėje. Nežinau, ar retas realybėje. Niekas vaikų statistikos nepraneša. Gavome informaciją iš nevyriausybinių organizacijų, kad ketvirtadienį Ignalinos rajone pasieniečiai sustabdė savanorius, kurie norėjo suteikti humanitarinę pagalbą užstrigusiai šeimai (tiesa pačią pagalbą pareigūnai paėmė ir žadėjo perduoti), tad vakar važiavau į Padvarionių užkardą, prie pat Vilniaus ir Medininkų, ir pranešiau pasieniečiams, kad jau dabar ne Ignalinoje, o prie jų užkardos yra ta pati stumdoma šeima.

T. Tomilino feisbuko paskyros nuotr.

Ketvirtadienį šeima buvo prie Ignalinos, šiandien prie Vilniaus. Kaip? Nežinome. O kur buvo prieš Ignalina? Kiek dienų stumdoma iš vienos šalies į kitą? Vilniaus pasieniečiai iš pradžių nepatikėjo, pasakė, kad čia, prie Vilniaus tai neįmanoma, visur kameros, briedis nepraeis nepastebėtas, o čia žmonės. Bet leido patiems paieškoti“, – pasakoja Seimo narys.

Pasak vyro, galiausiai šeimą pavyko aptikti, ji buvo labai arti sienos, miške, kelių šimtų metrų atstumu nuo Baltarusijos, tad tiesiogiai prie jų galėjo nueiti tik pareigūnai.

„Jūsų informacija pasitvirtino, lakoniškai pasisakė užkardos vadas. Pradžioje sutarėme, kad leis pabendrauti su šeima, galbūt padėsime įvertinti humanitarinę situaciją, bet po akimirkos... Gavo kitus įsakymus. Bet svarbiausia, kad naktį iš šalto miško šeima džipais nuvežta 15 km. į artimiausią Padvarionių užkardą, šiltas patalpas, aprengta, pamaitinta, miega. Važiuojam namo ir galvojam, ar bus dar vienas bandymas juos išstumti?“ – įraše svarsto jis.

T. Tomilino feisbuko paskyros nuotr.

Politiko teigimu, jau ne vieną kartą kalbėta, kad aiškių įleidimo kriterijų nėra, kiekvieną kartą dėl to sprendžia tik pareigūnai.

„Kodėl? Bet šįkart gal vaiko teisių kontrolierei leis suteikti rekomendacijas dėl pažeidžiamumo. Bus kiek kitaip, nei paprastai būna? Nežinome, kaip turi būti. Tik nujaučiame. „Nuskaitome“ iš liūdnų pareigūnų veidų. Kasdien medijose skaitome tik apie skaičius neįleistų, apgręžtų, nežinome, kiek tarp jų vaikų, ir daug savaičių girdime vis tą pačią VSAT pranešimo pabaigą: dėl humanitarinių priežasčių įleistų nebuvo. Manau, labai praverstų akredituotų humanitarinių savanorių patarimai pasienyje, t. y. kitos akys, nes kartais pavargusių pareigūnų akys gali nepamatyti. Pagarba jų darbui, sieną saugot šiuo metu labai sunki. Bet politikai bijo leisti jiems padėti. Ar politikai supranta, į ką stumia pareigūnus?“ – svarsto T. Tomilinas.

9 val. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) paskelbtoje informacijoje ši šeima nėra minima – VSAT teigimu, per praėjusią parą, nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio, pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neleido patekti 98 migrantams, o įleistųjų į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių esą nebuvo.

Kaip portalą kauno.diena.lt informavo VSAT atstovas Giedrius Mišutis, ši šeima šiuo metu nėra Lietuvoje. Užkardoje migrantai buvo priglausti, tačiau labai neilgai, o netrukus buvo išstumti į Baltarusiją.

11.51 val. VSAT papildė pirminį pranešimą teigiant, kad tarp neįleistų migrantų buvo ir irakiečių šeima su keturiais mažamečiais vaikais, apie kurią feisbuke ir pranešė Seimo narys.

VSAT teigimu, migrantai buvo pristatyti į Padvarionių užkardą, kur jiems duota maisto, drabužių persirengti, suteiktos vietos išsimiegoti, tačiau sekmadienio rytą jie išlydėti atgal į Baltarusiją.

„Nesant jokių pavojų migrantų sveikatai bei kitų nusiskundimų pagal ekstremaliosios situacijos operacijų vadovės rugpjūčio 2 dienos sprendimą šiandien ryte migrantai nebuvo įleisti į Lietuvą“, – teigė G. Mišutis.

Jis pridūrė, kad migrantai buvo šiltai apsirengę, sveiki, o konfliktų su jais nekilo.

GALERIJA

  • Neeilinė naktis pasienyje: miškuose įstrigusių irakiečių šeimai į pagalbą skubėjo Seimo narys
  • Neeilinė naktis pasienyje: miškuose įstrigusių irakiečių šeimai į pagalbą skubėjo Seimo narys
  • Neeilinė naktis pasienyje: miškuose įstrigusių irakiečių šeimai į pagalbą skubėjo Seimo narys
  • Neeilinė naktis pasienyje: miškuose įstrigusių irakiečių šeimai į pagalbą skubėjo Seimo narys
  • Neeilinė naktis pasienyje: miškuose įstrigusių irakiečių šeimai į pagalbą skubėjo Seimo narys
T. Tomlino feisbuko paskyros nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (94)

ArunaS

Klausimėlis:o ar visiems subinytes išlaižė ?

Negerai

Kai taip elgiasi Lietuvis,gerbdamas savo šalį,sunku suprasti.Kokio velnio toj naujoj partijoj įlindęs,deklaruoja žmogaus teises.Juk tai partijai,tik Didelis Minusas,su tokiais žmogaus teisių gynėjais.Vargu per rinkimus ar nors vieną balsą gaus.Tomilinui reik nusileisti ant Lietuviškos žemės,pamatyt,kaip jo tautos vaikai gyvena.Ne dairytis į nusikalstamą pasaulį,kuris net savo vaikus aukoja.

Pil.

Idiotų valdžia Lietuvoje ,jeigu taip tiesiai ,šviesiai.Pamatys ką jie moka ,Šita mase apsimeteliu žudikų.Aš kitaip matau juos, nes teko matyti kitose šalyse.Jie nieko negaili ,net savo vaikų,Tai samdytų žmonių masė, su pinigais, su viskuo ko reikia nurodytam jų tikslui pasiekti.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS