Nutekinti 50 tūkst. „Švaros brolių“ klientų duomenys | kl.lt

NUTEKINTI 50 TŪKST. „ŠVAROS BROLIŲ“ KLIENTŲ DUOMENYS

  • 5

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. automobilių švaros centrų „Švaros broliai“ rezervacijos sistemos klientų duomenis – vardus, dalį pavardžių, automobilių valstybinius numerius, kai kurių klientų el. pašto adresus ir telefonų numerius, pirmadienio vėlų vakarą pranešė įmonė.

Ji pabrėžė, kad su mokėjimais susijusi informacija – banko sąskaitų, mokėjimo kortelių duomenys, ir kiti itin jautrūs duomenys, kaip asmens kodai, namų adresai, nutekėjusioje duomenų bazėje saugomi ir kaupiami nebuvo.

Kitų „Švaros brolių“ verslų – tunelinių plovyklų, patalpų valymo verslų, savitarnos plovyklų – klientų duomenys, pagal įmonės dabar turimą informaciją, yra saugūs.

„Šiandien gavome informaciją, kad galimai buvo nutekinti dalies „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų klientų duomenys. Patikrinus informaciją, deja, ji pasitvirtino“, – pranešime sako „Švaros brolių“ direktorė Lina Žagarienė.

Pasak jos, programišiai, įtariama – iš Rusijos.

„Dabartiniai duomenys rodo, kad, kaip įtariama, programišiai iš Rusijos gavo neteisėtą prieigą prie mūsų švaros centrų rezervacijos sistemos duomenų bazės ir iš ten pasisavino apie 50 tūkst. klientų informaciją“, – teigė L. Žagarienė.

Įmonė, kol vyksta tyrimas, užblokavo rezervacijos sistemos darbą, su informacinių technologijų saugumo specialistai ieškoma, kokiu būdu programišiams pavyko gauti prieigą.

Apie įvykį informuoti klientai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ir teisėsauga.

„Švaros broliai“ Vilniuje valdo penkis automobilių švaros centrus.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

> jei rimtai

Turint kad ir tuos kelis duomenis kaip vardas, pavardė, el pašto adresas ir telefonas- galima taip istoriją susukti, kad tu pats pinigus atiduosi. Čia trūksta tik fantazijos ir noro, taip kad visi duomenys svarbūs- jie susiję tarpusavyje.

H

Nemokėkite banko kortele . Saugiau pinigus pasiimti iš bankomao ir po to mokėti . Ypač tokiose ir pan. vietose.

Xxx

Visur kur duoda korteles ar tai lengvatai ,,ar tai paslaugas pigiau nerašykite tikslius duomenys,nes seniai aišku, kad su jais daro ką nori.ir panaudoja kur nori.Parduotuvese nuolaidų kortelės kur yra tenai juk irgi reikalauja duomenų,kam rašyti tiksles pavardes ar vardus,netašau niekada .
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS